Radīta jauna ceļu satiksmes kontroles automatizēta sistēma

Aizvietot daudzos radarus policijas automašīnā ar vienu planšeti - šādu jaunu un inovatīvu tehnoloģiju radīja uzņēmēji no Valmieras. Viņu mērķis iekarot ne vien Eiropas, bet arī Amerikas Savienoto valstu tirgu. Doma, ka šāds tehnoloģisks risinājums varētu palīdzēt arī satiksmes uzraudzībai Latvijā.

Informāciju un tehnoloģiju uzņēmums “JARVA” desmit gadus specializējas ceļu satiksmes drošības infrastruktūras uzstādīšanā un mērīšanā, bet pēdējie divi gadi vairāk veltīti tam, lai radītu jaunu tehnoloģiju, kas palīdzētu arī policijas ikdienas darbā. “Nonācām pie šāda produkta, kas ir mobils risinājums policijas darbinieku vajadzībām operatīvajam transporta līdzeklim, kas sevī ietver vairākas funkcijas, kas ir noderīgas policijas darbiniekam ikdienā - ātruma kontrole, automatizētā režīmā numurzīmes pārbaude, video materiāla uzņemšana, pierādījumu apkopšana un cita veida funkcijas, kuras ir nepieciešamas darba veikšanai,” stāsta Jānis Bērziņš, uzņēmuma “JARVA” valdes loceklis.

Katrs satiksmes dalībnieks tiek pārbaudīts automātiski - tiek noteikta gan numura zīme un uzreiz salīdzināta ar vienoto CSDD reģistru, lai redzētu, vai ir veikta tehniskā apskate, ir apdrošināšana, vai auto nav zagts. Tiek noteikts arī braukšanas ātrums, to visu vienlaicīgi iekārta spēj noteikt līdz pat 50 automašīnām. Ja tiek konstatēts kāds pārkāpums, tas uzreiz parādās planšetdatorā. “Šis risinājums kalpo kā pierādījums tam, ka ātrums ir tieši šī konkrētā transportlīdzekļa ātrums, tādējādi izskaužot strīdīgas situācijas uz ceļa, veicot šī pārkāpuma apstrādi,” pauž Jānis Bērziņš.

Produktam ar nosaukumu “EUNOMIA” pašlaik tiek veiktas verifikācijas pārbaudes, lai tas atbilstu visiem valsts normatīvajiem aktiem. Uzņēmums koncentrējas ne tikai uz Latvijas tirgu, bet arī ASV un Eiropas lielajām valstīm. “Tas pats Amerikas tirgus ir plašs, lai tajā būtu vērts arī ieiet, arī attiecīgi mums partneri, ar kuriem pašlaik vedam sarunas. Rietumeiropa ir nedaudz sarežģītāka, jo tur ir virkne ar prasībām, kas ir jāizpilda,” stāsta Jānis Bērziņš.

Inovatīvā sistēma pati automātiski arī pieņem lēmumu, vai konkrētais mērījums ir bijis pietiekami uzticams, līdz ar to tas vairs nav jādara policijas darbiniekiem. 


Foto: Freepik