Raidījumā “Trīs kvadrātā” – komponisti

Mūzika un melodija saista visus trīs komponistus: Rihardu Zaļupi, Anniju Zariņu un Guntaru Raču.

Atraktīvais Rihards Zaļupe ir latviešu komponists, producents, sitaminstrumentālists un docētājs. Rihards ir ļoti radošs un iztēles bagāts, jo, kā atklāj raidījumā “Trīs kvadrātā”, tad vienā no pasākumiem, lai visu nesabojātu, gan pats savu reputāciju, gan pasākuma būtību, centies savu jauno skaņdarbu improvizēt turpat uz skatuves. Kopā ar savu draugu 14 gadu vecumā izveidojuši “celtnieku simfoniju” no visdažādākajam skaņām – sākot ar instrumentu sišanu, līdz pat riteņu ķēdes skaņām, kuru ierakstījuši caur radio aparāta ieraksta pogu. Interesanti, ka viņš atceras, ka viņa pirmā mūzika tapa pa virsu radio mūzikas skaņām.

Annija Zariņa ir jaunā komponiste, studē Latvijas Mūzikas akadēmijā. Sarunā ar raidījuma vadītāju atklāj, ka vēlas doties studēt uz Nīderlandi. Visu dzīvi sasaistīt ar mūziku ir lielākā Annijas vēlme, bet, skatoties no izdzīvošanas perspektīvas, mūsdienās ne vienmēr tā izdodas un realizējas.  

Neatkārtojamais Guntars Račs ir mūzikas izdevējs, producents, dziesmu autors, mūziķis un dzejnieks. Savu pirmo kompozīciju atceras ļoti spoži, jo tā esot tapusi 8. klasē pie sava jaunā bungu komplekta ar nosaukumu “Tev šodien atļauts pakārties”. 

Ar radošo personību Guntaru Raču un vēl diviem burvīgiem komponistiem Anniju Zariņu, Rihardu Zaļupi iepazīsties raidījumā “Trīs kvadrātā” jau šo trešdien 20.00 kanālā ReTV!


#SIF_MAF2022