Raņķos Ziemassvētku vecītis apciemo bērnus un seniorus

“Galvenais jau saticību” - tas ir viens no vēlējumiem, kurus Ziemassvētku vecītis uzklausīja apciemojuma braucienā Kuldīgas novada Raņķu pagastā. Tradīcija svētkos ar saldumu paciņām sveikt pirmsskolas vecuma bērnus un seniorus ir daudzviet. Tā kā pandēmija liegusi pulcēšanos vienotā pasākumā, tad raņķenieki izgreznoja auto, sapakoja dāvanas un viesojās katrā sētā, kurā ir kāds no šiem senioriem vai bērniem.

Lielajā Ziemassvētku vecīša maisā vēl tiek saliktas pēdējās dāvaniņas. Tās ir saldumu paciņas pašiem mazākajiem Raņķu pagasta iedzīvotājiem, svētku namiņi tiem, kuru gadus skaits jau saucams no 80. Vieta jāatrod arī iepriecinājumiem tiem ļaudīm, kuri īpaši grezni savus namus saposuši svētkiem. Parasti pagastā rīkoja koncertu, kurā tad arī varēja tikt pie dāvanām. Pandēmija ieviesusi savas korekcijas, un Ziemassvēku vecītis ar savu komandu, kurā zinātāji atpazīs pagasta pārvaldes darbiniekus, katru individuāli apmeklē jau otro gadu. “Man patīk, ja ir skaisti, grezni. Tā cilvēku labā atsaucība, domas, visi priecīgi, kad atbraucam ir tiešām priecīgi,” saka Dace Pušīlova, Raņķu pagasta kultūras darba organizatore.

Un priekšā garš ceļš, jo pavisam jāiebrauc pie 50 ģimenēm. Kristīnes un Jāņa mājas pagalmā nepacietīgi ciemiņus gaida Jānis, Viesturs, Valters un lielākais brālis Armands. Ģimene arī priecājas, ka pamanīts un novērtēts, kā māja rotāta svētkiem. “Cik varam, centāmies, mēs jau tik pagājušajā gadā atnācām te dzīvot, cik var, tik izdara, rotājumi bērniem arī, kad es eju garām, lai smuki, gribas iemācīt, ka tā ir tradīcija, kas jāpiekopj, ko nedrīkst aizmirst,” pauž Jānis Kemptis un Kristīne Kārkliņa, Raņķu pagasta iedzīvotāji .

Arī Freimaņu ģimenes māja pamanāma jau iztālēm, lampiņu virtenes izgaismo gan apstādījumus, gan veido dažādus rakstus, bet mājas priekšā garāmbraucējos nolūkojas sniegavīru pāris. Tētis Uldis smejot saka, ka dēls nekādi nevarējis sagaidīt, kad tad beidzot arī te piestās Ziemassvētku vecītis. “Skatījāmies pie loga, varbūt būs - nebija. Apgājām mājai apkārt, bet tad redzam - brauc! Tad mums lielie prieki!”

Ne viena vien no ģimenēm sagatavojusi arī savu cienastu ciemiņiem. Tālāk komanda dodas, laba vēlējumu pavadīta.