Reiniku ģimene, Bulis un Sipeniece-Gavare jaunajā sezonā TV spēlē “Ar kājām pa mājām”

Skatītāju iemīļotā TV spēle “Ar kājām pa mājām” atgriežas kanālā ReTV ar otro sezonu. Arī šogad Latvijas slavenības interaktīvā veidā liks iepazīt savas bērnības takas citām slavenībām, un visur līdzi dosies spēles vadītājs, jeb kā viņš pats sevi dēvē – vadātājs, Mikus Frišfelds, kurš kopā ar komandu kapteiņiem Jāni un Lienu cilpos pa visu Latviju. Jaunā sezona būs skatāma kanālā ReTV katru piektdienu plkst. 21.25 sākot ar 27.augustu. 

Spēles “Ar kājām pa mājām” jauno sezonu atklāsim ar misiju Salacgrīvā, kur Andra Buļa dzimtās takas izstaigās Daugavpils teātra aktieris Māris Korsietis. Izrādās, abi aktieri ir ļoti labi draugi un Māris bieži ciemojas pie Andra Salacgrīvā. Misiju sāksim ar tikšanos pie Andra vidusskolas un sporta stadiona, kur Andra Buļa 'sviedri joprojām jūtami'. Šeit viņš 12 gadus skrējis krosu. Mārim Korsietim šoreiz uzdevums būs iejusties blakus jūrai esošas pilsētas tēlā un mest zvejnieku zābaku, pārspējot sieviešu rekordu. Vai viņam tas būs pa spēkam? Vēl Mārim būs iespēja deklamēt dzejoli no Andra Buļa jaunākās dzejas grāmatas, atminēt vietējos vārdus (piemēram, vai zināt kas ir 'kurķis'?), kā arī kopā ar vadītāju Jāni radīt pavisam jaunu picas recepti. Šeit Jānis varēja īpaši izcelties, jo picu cepšana ir viņa ikdiena! Salacgrīvā īpaši iemīļoti ir arī basketbola krastu mači (kuri bija vēl pirms Rīgas mačiem), kur reizēm dalību ņem arī Andris Bulis. Un, šķiet, visromantiskākā vieta ir Salacgrīvas Mols (kas ir arī galapunkts), kur Andris neskaitāmas reizes devies pastaigās – gan jūrai vējā bangojot, gan saulei greznojot. Tikmēr Andris Bulis izstaigās Māra Korsieša bērnības takas Viesītē. Viesīti Māris uzskata par Sēlijas sirdi – maza, klusa pilsētiņa, tomēr ar daudz ievērojamām vietām.

Savukārt Valmiera ir pilsēta, kur TV personība un komiķe Baiba Sipeniece-Gavare pavadījusi savus vidusskolas gadus, un tieši šīs takas izstaigās Latvijas labākais šautriņmetējs jeb dartists Madars Razma. Baibai atmiņā palikusi kafejnīca 'Mironīts', par kuru klīda leģenda, ka tā uzcelta uz kapiem. Baiba saistīta arī ar Valmieras teātri – cehā tur darbojās kā friziere un grimētāja. Tikmēr Madaram ar vadītāju Jāni nāksies nogaršot un uzzināt, kuras slavenas konfektes, iespējams, izgudrotas tieši Valmierā, ēkā, kas ir pretī teātrim (tās ir konfektes – vēža kakliņi). Šajā epizodē Madars un Jānis demonstrēs savas šautriņmešanas prasmes, kā arī būs satikšanās ar Baibas paralēlklasesbiedru – nu jau skolas direktoru, Uldi Jansonu.

Modes māksliniece Elita Patmalniece savu bērnību pavadījusi tieši Ogrē un ar prieku tur vienmēr atgriežas, jo gaiss esot vissvaigākais. Pa Elitas takām dosies radio ētera personība Artis Dvarionas kopā ar vadītāju Lienu. Tieši Ogrē atrodas aptieka, kurā uzņemta kinofilma "Ilgais ceļš kāpās". Īpaši spilgtā atmiņā Elitai palikusi Ogres estrāde, kur notikuši patiesi leģendāri koncerti, šobrīd estrādes funkciju pilda platformas Ogres upes krastos, kur raidījumā pagūs padziedāt arī Artis Dvarionas.

Pazīstamais duets un arī pāris Iveta Baumane un Roberts Pētersons dosies pa Laura un Rūtas Reiniku bērnības takām. Abi nāk no mazītiņa ciema blakus Tērvetei, ko sauc par Kroņauci. Tur viņi apciemos bērnības skolu, peldvietu, kur Lauris un Rūta bērnībā bieži devušies. Iveta, Roberts un vadītāja Liena no Tērvetes pilskalna sadziedāsies un nonāks estrādē, kur tika uzņemts Laura Reinika videoklips "Es skrienu". 

Savukārt Skrīveri ir Ivetas Baumanes bērnības pilsēta, ar kuru nu jau viņa iepazīstinājusi arī draugu Robertu. Pa viņu takām dosies Lauris Reiniks un tētis Artūrs Reiniks. Tā nu abi vīri kopā ar vadītāju Jānis dosies velo tūrē pa Skrīveriem. Tieši no šejienes nāk Andrejs Upīts – dalībniekiem būs jāuzmin, kā sauc rakstnieka stādīto koku (valrieksts), kas nu jau stiepjas mākoņos. Pēc nogurdinoša velo brauciena, Reiniki un Jānis tiks uz kuģa klāja, kur sacentīsies dziesmu duelī ar Daugavas laivinieku.

Vadātājs Mikus, kā iepriekš, dosies dalībniekiem soli pa priekšu, atstājot norādes, uzdevumus un iepazīstinās skatītājus ar aizraujošiem stāstiem par pilsētu. Savukārt vadītāja Liena raisīs interesantas sarunas ar raidījuma viesiem, bet Jānis priecēs ar savu azartu un jokiem.

Publicitātes foto

Projektu līdzfinansē NEPLP no sabiedriskā pasūtījuma līdzekļiem
#NEPLP2021