Rekonstruējot ielu, uzņēmējs paliek bez auto stāvvietām

Kurzemes ielas remontdarbi Tukumā bija ilgi gaidīti. Arī biroja un datortehnikas serviss cerēja, ka klientiem vairs nebūs savi auto jāatstāj ielas malā, bet tā vietā iegūs ērtas stāvvietas pie ieejas. Tomēr izrādījies, ka ielas malā tagad būs zaļā zona, bet automašīnas jāatstāj kaut kur pie kaimiņiem.

Par to, ka Kurzemes ielai nepieciešams kārtīgs remonts, jau pirms sešiem gadiem aktīvākie iedzīvotāji atgādināja akcijā ''Uzzied bedres'', tajās sastādot atraitnītes. Nu jau vairākas vasaras remontdarbi notiek, un šovasar tiek remontēts ielas trešais posms. To gaidīja arī biroja un datortehnikas servisa uzņēmums, kurš jau 15 gadus īrē daļu no ēkas Kurzemes ielā 29, cerot, ka tad klientiem nevajadzēs vienkārši apstāties ielas malā, bet tiks izbūvētas tā saucamās kabatiņas. Cerības gan tika sagrautas jau ieraugot projektu.

Arnis Zanģis, SIA "Means" valdes loceklis: "Bija projekts, kuru mēs neapstiprinājām. Mēs teicām, ka mēs nepiekrītam, jo nav paredzēta iespēja piekļūšanai, un ar to arī viss beidzās. Viņi ignorēja vienkārši un projekts notikās."

Sintija Zanģe, ēkas īpašniece: "Dome bija tik čakla, ka saskaitīja, cik stāvvietas mēs varam nodrošināt teritorijā, aizmirstot tikai, ka tā teritorija nav mūsu, bet kopīpašumā ar kaimiņiem, līdz ar to mūsu teritorija ir salīdzinoši maza, un tas, kas ir redzams šeit, ir iedzīvotāju vajadzībai, bet klientiem un sabiedrībai tā kā nē."

Jāpiebilst, ka ēka atrodas Kurzemes un Miera ielas krustojumā, un lielāko daļu no tās aizņem dzīvokļi, un tiem paredzētās stāvvietas Miera ielā, bet datorservisa klienti līdz šim varēja savus auto novietot Kurzemes ielas malā pie ieejas. Jaunajā projektā gan tur izveidota ietve, bet īpašumā malā atstāta zaļā zona, kurā tikšot stādīti košumkrūmi, un pat īsti nav saprotams, vai arī gājējiem nebūs jālien caur krūmiem. 

Tukuma novada domes īpašumu pārvaldes rīcībā esošajā projektā tomēr rādās arī atstāta vieta ieejai, bet stāvvietu pie uzņēmuma uz Kurzemes ielas gan nebūšot, jo tādējādi tikšot pārkāptas normatīvo aktu prasības. "Speciālistu viedoklis bija sekojošs, ka izbūvēt pie Kurzemes ielas 29 stāvvietu tīri tehniski nav iespējams, jo redzamības trijstūris būtu aizsegts ar autotransportu, kas stāvētu pie šīs mājas, kā rezultātā veidotos bīstamas situācijas, izbraucot ārā uz tranzīta ielas," pastāstīja Tukuma novada domes Īpašumu pārvaldes vadītāja vietnieks Ģirts Ruģelis.

Miera ielas iedzīvotāji remontu gaida jau sen, tomēr tagad vienīgais piedāvājums ir samest 20 000 eiro remontdarbu līdzfinansējumam, bet kā atzīst vietējie iedzīvotāji, tas nav reāli. Un tas nozīmē, ka uzņēmums var ieguldīt 20 000 eiro līdzfinansējumā, lai veiktu darbus Miera ielā, tādējādi cerot, ka tiks iekārtotas dažas stāvvietas tuvāk ieejai no otras puses.

Projekta īstenošanas laikā Tukuma novadā mainījusies arī vara. Tagadējais priekšsēdētāja vietnieks, kurš gan arī 2016. gadā bija domes deputāts, uzskata, ka stāvvietu trūkums Kurzemes ielas pusē ir kļūda projektā, kas jālabo.

Agris Zvaigzneskalns, Tukuma novada domes priekšēdētāja vietnieks (LZP): "Mēs no savas puses esam pasūtījuši arhitektu risinājumu no citām kompānijām, un, iespējams, mēs veiksim citā procesuālā kārtībā šīs izmaiņas. Projekts ir 2016. gada, un šajā laikā es tā kā nebiju pilnvarots kaut ko ietekmēt." Norādot, ka Zvaigzneskalns arī pirms četriem gadiem bija deputāts, saņēmām atbildi: "Jā, bet deputātiem tā nesanāk bieži iepazīties ar dokumentiem, kas ir projektēšanas stadijā."

Jāpiebilst, ka risinājumu meklēšana ar citām kompānijām līdzi nesīs vajadzību pēc papildu finansējuma, kas pēc būtības nozīmē, ka, ja pie stāvvietām izdosies tikt datorservisam, tad asfaltētu ielu vēl ilgāk būs jāgaida Miera ielas iedzīvotājiem, tostarp arī Kurzemes ielas 29.nama dzīvokļu iemītniekiem.