Rencēnu pamatskolā atsākas klātienes mācības

Rencēnu pamatskolas 1.-4. klašu skolēni pēc vairāk nekā divu mēnešu prombūtnes ir atgriezušies mācību iestādē. Sajūtas līdzīgi kā 1. septembrī - tikai bez ziediem, bet ar sejas maskām.

Līdz šim Rencēnos dzīvojušie skolēni bija satikušies turpat slidotavā vai uz kalna. Citi skolēni nav tikušies no pagājušā gada 21. decembra – pēdējās mācību dienas pirms Ziemassvētku brīvlaika.

Skolēniem pietrūka skola. Tajā vēlējās atgriezties bez maskām. Bērni pieminēja, ka bija mācības, kuras no mājām bija mācīties vieglāk, kā arī tādas, kuras grūtāk.

Maskas jāvelk visiem - kā skolotājiem, tā arī skolēniem. Līdz šim publiskās vietās tās bija jāvelk bērniem no 13 gadu vecuma, tāpēc šobrīd visiem skolēniem tā ir jauna prasība.

Klases audzinātāja Kristīne saka: “Man ar klasi personīgi nebija grūti, viņiem visiem bija tehnoloģijas, grūtāk bija ar vēl mazākām klasēm, jo tur nebija nodrošinājums. Līdz ar to bija jāsūta kādi darbi vai jāzvana katram - tas bija laikietilpīgi, ne jau, ka grūti.”

Attālināto mācīšanu 4. klases audzinātāja raksturo šādi - divu stundu viela bija jāieliek 40 minūtēs, mājasdarbu bija daudz. Darba apjoms nesamazināsies, bet skolas mācību daļā stāsta – diagnosticējošos darbus būs jāpilda, taču ne visiem skolēniem mājās ir stabils interneta savienojums.

Pagājušajā piektdienā skolā sāka organizēt darbus, lai nodrošinātu visas epidemioloģiskās prasības un mācības varētu norisināties klātienē. Nedēļas nogalē skolēnu vecāki direktorei zvanīja bez mitas, lai pārliecinātos, kādos apstākļos notiks mācības.

Rencēnu pamatskolas direktore Dina Oliņa pauž: “Sestdien zvanīja diezgan daudz vecāku, mēs pārrunājām visu. Uzrakstījuši šobrīd iesniegumu par mājmācību ir divi, bet no tiem, kas izteica domu, ka varbūt nenāks, šodien skatoties ienākušos bērnus, redzēju, ka arī šie bērni ir šeit skolā. Izvēle ir izdarīta par nākšanu uz skolu.”

Skolas mācību daļā gan norāda, ka sajūtas ir divējādas – valda 1. septembrim līdzīgs satraukumus, bet bažas māc, ka skolotāji vēl nav vakcinēti. Tiesa, visi pedagogi nemaz nevēlas to darīt.

Kā vēl vienu izaicinājumu skolas direktore min bērnu pielāgošanos sejas aizsargmasku lietošanā. Tāpat skolotājiem un citiem mācību iestādes darbiniekiem ir pieteikti Covid-19 testi, kas būs jāveic reizi nedēļā.


Foto: pixabay.com