Renovētajā Daliņa stadionā trenēsies arī augstas klases vieglatlēti

Tikko kā aizvadītās Tokijas Olimpiskās spēles apliecināja to, cik būtiska ir treniņu vide un apstākļi vieglatlētiem, lai gūtu augstus rezultātus. Nesen kā pabeigts būvēt nacionālas nozīmes Jāņa Daliņa stadionu Valmierā. Treneri ir pārliecināti – tur uzaugs nākamie olimpieši.

Pirmā Latvijas olimpieša soļotāja Jāņa Daliņa stadions Valmierā ir piedzīvojis vērienīgu pārbūvi – mainīts segums, uzbūvēta manēža un pielāgota infrastruktūra kopā 24 vieglatlētikas disciplīnām. “Tas emocionālais faktors, ka tu vari vienā vietā izdarīt palielam visu, kas ir vajadzīgs sportistam. Tev ir stadions – ej ārā stadionā. Vajadzīga svaru zāle? Atnāc uz svaru zāli. Lietus līst - atnāc uz manēžu,” saka Viktors Lācis, “Lāča sporta skolas” treneris.

“Es domāju, ka arī Latvijas vieglatlētikas izlase šeit brauks trenēties, jo šādi apstākļi nav nekur citur Latvijā,” pauž Jānis Baiks, Valmieras novada domes priekšsēdētājs.

“Ne velti vieglatlētika ir Latvijas sporta karaliene. Ir daudz disciplīnu, šeit šajā infrastruktūrā šīs disciplīnas ir iespējams apgūt, pilnveidot, kas līdz šim nebija iespējams ziemas periodā,” saka Līga Dzene, Valmieras bērnu sporta skolas direktore.

“Tas maina palielam pilnīgi visu. Tas nav tikai vieglatlētiem, tas ir visiem sporta veidiem. Šī manēža ir kā ēdiens cilvēkam,” uzskata Viktors Lācis.

Pārbūvētais stadions ir ieguvis arī “World Athletics” sertifikātu. Tas nozīmē – šeit notiks augsta līmeņa sacensības, uzstādītie rekordi tiks atzīti starptautiski. “Es varu droši teikt, ka arī vieglatlētiem, visai Valmieras un sporta saimei šis ir ļoti iepriecinošs moments. Lai sasniegtu labus rezultātus, katram sportistam ir jānodrošina laba infrastruktūra, viss nepieciešamais, lai šis sportists varētu attīstīties, pilnveidot sevi,” pauž Līga Dzene.

Tādēļ nav arī pārsteigums, ka šeit noris jau pirmā vieglatlētu treniņu nometne. Jāņa Daliņa stadionā uz vairāk nekā nedēļu ieradušies bērni un jaunieši no Rīgas un Murjāņu sporta ģimnāzijas.

Vēl bez vērienīgās sporta zāles un āra stadiona šeit ierīkota arī ēstuve, trenažieru zāle un fizioterapeita kabinets. Augstas klases sportistu treneris saka – šāda nacionāla mēroga komplekss motivēs sportistus, kas nākotnē sekmēsies ar augstiem panākumiem.

Daliņa stadionā drīz norisināsies arī Latvijas Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā. Šim stadionam pirms 33 gadiem dots soļotāja Jaņa Daliņa vārds. 1932. gadā no Losandželosas sportists pārveda mājās Latvijai pirmo olimpisko sudraba medaļu. 


Foto: J.Daliņa stadions, Facebook