ReTV jaunā raidījumā meklēs 21. gadsimta risinājumus problēmām sociālajā darbā

Kanāls ReTV jaunā raidījumā “Atdeves vektors” izgaismos problēmas sociālā darba īstenošanā pašvaldībās un meklēs risinājumus situācijas uzlabošanai. Četros raidījumos, kas katrs veltīts vienam no četriem Latvijas reģioniem, vadītāji Ģirts Timrots un Zane Eniņa diskutēs ar iesaistītajām pusēm, aktualizējot, kādas ir sociālā darba iespējas un kādi ir sociālie pakalpojumi, ko pašvaldības šobrīd jau var sniegt cilvēkiem, kuriem vajadzīga palīdzība un kādi ir iespējamie uzlabojumi nākotnē.

Raidījums “Atdeves vektors” veidots sadarbībā ar Labklājības ministrijas īstenoto projektu “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās”, informatīvās kampaņas “Ceļamies kopā!” ietvaros.

Raidījumā atklātais problēmu uzskaitījums, ar ko ikdienā jāstrādā sociālajiem darbiniekiem, ir plašs – vardarbība, atkarības, problēmas ģimenē, vienaldzība pret paša dzīvi un ģimenes locekļiem, jauniešu daudzās problēmas, palīdzība senioriem. Raidījumā “Atdeves vektors” tiks uzklausīti sociālo darbinieku pieredzes stāsti, kā arī pieredzes stāsti no cilvēkiem, kuriem ir vajadzīga dažāda veida palīdzība.

ReTV raidījumā “Atdeves vektors” piedalīsies katra reģiona vairāku pašvaldību atbildīgās amatpersonas, kā arī pārstāvji no pašvaldību sociālajiem dienestiem, citām sadarbības iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, kas ikdienā gan “dzēš ugunsgrēkus”, gan soli pa solim veic sociālo darbu, kam būs atdeve ilgstošā laika periodā.

Ko šodien dara un ko tomēr neizdara pašvaldības? Kādi ir vēl citi risinājumi, ko var izmantot, lai palīdzētu līdzcilvēkiem? Vai jaunās pašvaldības spēs atrast jaunus veidus un domāšanu, kas atbilst 21. gadsimtam?

Un vēl viens aspekts, ko vērtēs raidījumā “Atdeves vektors” – sociālais darbinieks kā galvenais sociālā darba sistēmas resurss: viņu izdegšana, mazās algas, psiholoģiskā un fiziskā slodze, kurai ne vienmēr pašu spēkiem var tikt pāri – kā rīkosies pašvaldības?

Pirmais raidījums “Atdeves vektors” trešdien, 4. augustā, plkst. 21.25 kanālā ReTV, un tajā īpaša uzmanība tiks pievērsta Latgalei, bet nākamajos raidījumos problēmu risinājumi tiks meklēti Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē.