ReTV jauns raidījums par Dziesmu svētkiem

Gatavojoties Dziesmu un deju svētku 150-gadei 2023. gadā, ReTV ēterā jau novembrī būs skatāms informatīvi izglītojošs raidījums “Laudamus stāsti”. Ar kādām personībām šajā raidījumā varēsim sastapties? Par ko vēl vēstīs jaunā cikla veidotāji?

Astoņi stāsti par izciliem mūziķiem, diriģentiem, skaņdarbiem; sarunas ar bijušajiem un esošajiem koru dziedātājiem - tāds būs jaunais raidījums “Laudamus stāsti”. Katrai sērijai ir divas daļas; pirmajā raidījuma vadītāji Liene Jakovļeva un Orests Silabriedis tiekas ar kādu no komponistiem, kuri radījuši dziesmas, kas iekarojušas pastāvīgu vietu ne tikai svētku repertuārā, bet arī tautas sirdī.

  “Tie ir komponisti Raimonds Pauls, Raimonds Tiguls, Ēriks Ešenvalds, Jānis Lūsēns, Zigmars Liepiņš utt. Un otra daļa - cilvēkstāsts, kurā diriģenti un Dziesmu svētku virsdiriģenti tiekas ar kādu savu bijušo vai esošo kora dziedātāju, atceras laikus, kad viņi ir dziedājuši korī, kādi bijuši īpaši notikumi, kādas ir atmiņas no Dziesmu svētkiem,” stāsta Lauris Goss, raidījuma veidotājs.

Raidījumos būs redzama, piemēram, diriģenta Mārtiņa Klišāna saruna ar dziedātāju Daumantu Kalniņu par Rīgas Doma zēnu kora laikiem, bet diriģenti Jānis Ozols un Marta Ozola tiksies ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi, kurš ir ilggadējs kora dziedātājs.  

 “Vietām būs arī fragmenti no dažādiem Dziesmu svētku dziesmu atskaņojumiem. [Tas palīdzēs] sajust to auru, kāda mūs visus varētu sagaidīt 23.gada Dziesmu svētkos, būšanu kopā estrādē,” saka Lauris Goss.

Sākot no 1. novembra, Dziesmu svētkiem veltītais raidījums “Laudamus stāsti” būs redzams ReTV ēterā pirmdienu vakaros pulksten 20.00.