ReTV patriotiskās piektdienas. “Latvijas valsts ideja un aizsardzība: no dibināšanas līdz mūsdienām” 1. daļa kanālā ReTV

Latvijas Republika kā neatkarīga, starptautiski atzīta valsts pastāv jau vairāk nekā 100 gadus. Vai varam runāt par Latviju kā pieredzējušu valsti un mūsu nāciju kā nobriedušu nāciju? Kas noteica Latvijas valsts izveides idejas dzimšanu un attīstīšanos? Vai Latvijas valsts vērtības ir mainījušās? Kāda ir jauniešu loma nākotnes Latvijas sabiedrības veidošanā? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem meklēs raidījuma vadītājs, Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš kopā ar Valsts prezidenta padomnieku juridiskajos jautājumos Jāni Plepu un diviem skolēniem no Valmieras Valsts ģimnāzijas. Viņi sarunāsies par Latvijas valsts ideju un vērtībām no mūsdienu un vēsturiskās perspektīvas. 

Jānis Pleps dalīsies ar nosacījumiem, kas Latvijas sabiedrisko domu salīdzinoši īsā laikā 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā noveda līdz atziņai, ka neatkarīgas demokrātiskas Latvijas valsts izveide ir labākā alternatīva nācijas turpmākajai attīstībai. Tāpat raidījuma dalībnieki diskutēs par Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita definētajām Latvijas valsts vērtību grupām – vispārdemokrātiskas vērtības un latviskums. Vēl raidījuma viesi sarunāsies par to, cik liela nozīme ir lokālajai identitātei un piederības izjūtai, kā arī izaicinājumiem, kas ir saistīti ar demokrātijas attīstību nākotnē. 

“Latvijas valsts ideja un aizsardzība: no dibināšanas līdz mūsdienām” 1. daļu skaties 4. novembrī pulksten 22.30 kanālā ReTV!