ReTV žurnālists komentē hokeju

Latvijas izlasei dalība Pasaules čempionātā hokejā vīriešiem ir noslēgusies, taču citām komandām spēles vēl turpinās. Tas nozīmē, ka darbs turpinās arī mūsu kolēģim Lotāram Zariņam. ReTV žurnālists un raidījuma “Zaļā gaisma” veidotājs jau komentējis desmit mačus.

“Kad spēle sākas, kad tu ieej tajā un ieliec tās emocijas. Tagad es runāju ļoti mierīgi, bet tad, kad ir spēle, tev nedaudz, neteiksim, ka jāpietēlo, bet jāizrāda emocijas tad, kad ir kādi bīstami metieni vai vārti,” saka Lotārs Zariņš, ReTV žurnālists, hokeja komentētājs.

Jaunajam hokeja komentētājam šis jau ir otrais Pasaules čempionāts. Par hokeju Lotārs padziļināti interesējas jau vairākus gadus. Tā kā viņam uzticēts komentēt tieši ārzemju komandu spēles, gatavošanās esot pamatīga. Lotārs stāsta: “Pluss bija tas, ka es pagājušajā gadā sagatavojos daudz tām spēlēm un šogad pat varbūt nedaudz mazāk vajadzēja vākt informāciju, faktus. Nezinu, ka tur, piemēram, Itālijas spēlētājam kādam pieder saldējuma veikals kaut kur Spānijā. Vienīgā problēma bija tā, ka katru gadu mainās komandu sastāvi. Tos numurus un uzvārdus grūti izrunāt, tāpēc ReTV kolēģei Zanei jautāju, kā izrunāt franču valodā.”

Lai divu stundu ilgajā pārraidē nepietrūktu sakāmā, jāpārzina ne tikai spēles noteikumi, taktikas un sportistu profesionālie panākumi. Lotārs iecienījis skatītājus izklaidēt arī ar kādiem vienkāršākiem faktiem. “Vienai komandai kādas trīs līdz četras stundas ir nepieciešamas. Iesākumā savāc visu sastāvu. Ierasti uz spēli par katru spēlētāju divi teikumi, tad divas līdz četras lapas par komandu. Vienkārši fakti: kurā gadā izcīnīja zelta medaļas, kāda ir hokeja attīstība konkrētajā valstī.”

Šogad darbu dinamiskāku darījusi iespēja komentēt spēles ar kādu kopā, piemēram, bijušajiem izlases spēlētājiem Krišjāni Rēdlihu, Oļegu Sorokinu. Lotārs Zariņš: “Bija divas dienas, kad bija divas spēles pēc kārtas. Tad ir pagrūtāk mazliet. Tieši arī pēdējā grupu turnīru spēlē - vakar man sanāca divas pēc kārtas. Pirmo spēli viens pats nomaucu, tad sākās mazliet nogurums, tad otrajā spēlē gandrīz pēc katra periodā vajadzēja kafiju. Bet otrā spēle atkal bija ar Sorokinu. Ja ir papildus kolēģis, tad ir ļoti labi. Tad viņš var uzņemties iniciatīvu, citreiz - es. Ja ir vienam divas spēles, tas ir grūti. Plus vēl tās austiņas. Tās ir baigi ciešas, citreiz sāp ausis.”

Lotārs atzīst - sports un tieši hokejs ir viņa sirds lieta, tāpēc cer, ka arī turpmāk varēs atdod savu miegu, mieru un nervus, komentējot sporta notikumus.