Rēzeknē ar agresīvu saukli sabojāts Ukrainas simbols

Sākoties Ukrainas karam, Rēzeknē uz “Sadales tīkla” transformatora ēkas fasādes parādījās simbolisks Ukrainas karoga attēls. ReTV Ziņu dienestā vērsās rēzeknieši, kuri sašutuši, ka šis attēls ir aizkrāsots. 

Uz transformatora ēkas karoga attēls parādījās uzreiz pēc kara sākšanās Ukrainā. Taču pēc dažām dienām kāds šo uzrakstu “papildināja” ar uzrakstu krievu valodā: “Atceries par Donbasu”. Tieši tas bija iemesls, kāpēc “Sadales tīkls” šo uzrakstu pārkrāsoja.

AS “Sadales tīkla” pārstāve Alīna Kozlovska: “Fiksējām agresīvus saukļus, kas bija uzrakstīti virs Ukrainas karoga. Nekavējoties šos saukļus, kas bija vērsti uz agresora atbalstu un sabiedrības šķelšanos, aizkrāsojām. Diemžēl, aizkrāsojot šo pārklājumu, nācās aizkrāsot arī fonu. Tas nekādā veidā neietekmē uzņēmuma vērtības, jo iestājamies par Ukrainas valsts suverenitāti, cilvēkiem, kas nenogurstoši cīnās pret cietsirdīgu un nepieņemamu Putina agresiju.”

Rēzeknē ir vēl viena transformatora ēka, kas joprojām ir simboliski nokrāsota Ukrainas karoga krāsās. Uz tā ir arī dzejas rindas, kas vēsta par nodarījumu un sāpēm, kā arī to, ka par to pienāksies tiesa. Šī siena šobrīd nav aizķēpāta. ReTV Ziņas jau vēstīja, ka Rēzeknes dome - atšķirībā no daudzām citām pašvaldībām - kūtri neiesaistās palīdzībā Ukrainas bēgļiem, gaidot, kad to viņiem liks darīt valdība vai atbildīgā ministrija.