Rēzeknē lemts lauzt līgumu ar ietvju tīrītāju

Jau vairākārt Rēzeknes pašvaldība bijusi neapmierināta par uzņēmuma “CleanR” veikto darbu, tīrot ietves pilsētā. Pirms dažām dienām, kad visā Latvijā stipri puteņoja, arī pēc snigšanas ietvju stāvoklis daudzviet bija kritisks. Tāpēc pašvaldība sasauca ārkārtas sēdi, kurā lemts lauzt līgumu ar uzņēmumu. Abas iesaistītās puses vaino viena otru komunikācijas kļūdās, taču atzīst, ka šobrīd situācija uzlabojusies. Lai gan par uzņēmuma darbu sūdzās arī Rīgā, citās Latvijas pilsētās ar sodiem vai līguma laušanu nebaida.

Uzņēmumā “CleanR” skaidro, ka gan par sodiem, gan vēlmi lauzt līgumu pašvaldība nav laicīgi informējusi. Pašvaldībā tikmēr šīs apsūdzības noraida. Šīs nedēļas sākumā atbildīgās personas tikušās aci pret aci. Kā ReTV Ziņām norāda Rēzeknes domes Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs: “Sarunā panākta vienošanās, ka viņi pašlaik turpina strādāt uz ielām. Bet domes lēmums ir pieņemts, mūsu juristi strādā pie līguma laušanas juridiskās puses.”

“Clean R” izpilddirektors Valērijs Stankevičs norāda: “Turpināsim līguma izpildi, attīrīsim visus kritiskos punktus, par ko mums bija pārmetumi, gan turpināsim nodrošināt darbu, kamēr notiek intensīva snigšana. Un tad vērsīsimies pie domes, mainīt iepriekšpieņemto lēmumu.” 

Situācija esot uzlabojusies, bet pašvaldība joprojām neesot apmierināta. Georgijs Orlovs turpina: “Mēs katru dienu joprojām stādam šādus aktus, par šiem aktiem mēs informējam “Clean R”, jo tomēr tie pārkāpumi nav novērsti. Šobrīd ir problēmas vairākās ielās, kur ietves nav iztīrītas vai pat ir ietves, kur nav iztīrīts vispār.”

“Clean R” izpilddirektors Valērijs Stankevičs savukārt atzīst: “Esam mobilizējuši papildus resursus, vēl esam nosūtījuši papildus septiņas tehniskās vienības, papildus cilvēkus. Šobrīd tā sniega kārta ir tik augsta, 30, 40, pat 50 centimetru, līdz ar to tas stipri apgrūtina līguma izpildes iespējas.”

Par pilnīgu vai daļēju ietvju tīrīšanu “Clean R” atbildīgs arī citās Latvijas pilsētās. ReTV noskaidroja, ka ne Jūrmalā, ne Tukumā līdzīgu sūdzību par konkrētā uzņēmēja darbu nav. Liepājā, kur “Clean R” gan tīra nevis ietves, bet brauktuves, atminas, ka pirmajā sadarbības gadā bijušas kļūdas, bet tās atrisinātas un šoziem par uzņēmuma darbu pretenziju nav. Kritiskāks pašvaldības vērtējums ir Valmierā, bet sodi netiks piemēroti. 

Valmieras novada Īpašuma un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Rita Jemšika telefonsarunā ar ReTV stāsta: “Tad, kad veselu nedēļu vai četras dienas nāca sniegs, tad bija vietas, kur viņi netika galā. Bija tikšanās ar uzņēmuma vadību, kuri solīja un es esmu pilnīgi pārliecināta, ka viņi visu izdarīs, lai būtu atbilstoši tai kārtībai, kuru esam noteikuši.”


Foto: ReTV