Rēzeknē maksa par uzturēšanos pansionātā no 1.janvāra būs 707 eiro mēnesī

Rēzeknes pilsētā maksa par uzturēšanos Pensionāru sociālo pakalpojumu centrā (pansionātā) no 1.janvāra būs 707,10 eiro mēnesī, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Kārtējā Rēzeknes pilsētas domes sēdē nolemts paaugstināt cenas sociālā dienesta iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem. Piemēram, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojums pansionātā pilngadīgām personām maksās 707,10 eiro mēnesī (ieskaitot PVN) iepriekšējo 530,78 eiro vietā, kas nozīmē pieaugumu 33,22%.

Katru gadu, veicot pansionāta pakalpojuma izmaksu aprēķinu, tika ņemta vērā klientu un klientu apgādnieku maksātspēja, kā arī īpašās kopšanas pabalsta apmērs, skaidroja pašvaldības sociālā dienesta pārstāvji. Šajā gadā pakalpojuma maksa bija 612,86 eiro mēnesī, bet Rēzeknes pilsētas pašvaldībā deklarētiem klientiem tika piemērots atvieglojums 13,38%. Tas ir, summa, ko par sniegto pakalpojumu maksāja klienti un apgādnieki, ir 530,78 eiro mēnesī jeb 17,46 eiro dienā. Savukārt citu pašvaldību klientiem pakalpojuma maksa bija bez atvieglojumiem.

Pašlaik pansionātā uzturas 213 klienti. Pilnu maksu par pakalpojumu veic 50 klienti un/vai viņa apgādnieki, bet daļēju - 18 klienti un/vai apgādnieki, pašvaldība kompensē atlikušo, informēja pašvaldībā.

Pirms klienta uzņemšanas Pensionāru sociālo pakalpojumu centrā, ņemot vērā Ministru kabineta noteikumus, tiek izvērtēta klientam un klienta apgādnieka maksātspēja. Prognozēt ietekmi uz pašvaldības budžetu ir sarežģīti, jo inflācijas līmenis paaugstinās, cenas pārtikai un pakalpojumiem pieaug. Samaksas par pakalpojumu palielināšana būtiski neietekmēs pašvaldības budžetu, jo pensiju apmēri pieaug ļoti minimāli, bet par pakalpojumu, likuma noteiktajā kārtībā var no pensijas ieturēt tikai 85%, skaidroja sociālā dienesta pārstāvji.


Foto: Freepik