Rēzeknē sūdzas par ietvju tīrīšanas kvalitāti

Uz dažādiem Rēzeknes mikrorajoniem dodas pilsētvides speciālisti. Ar fotoaparātu tiek fiksēts ietvju stāvoklis, kā arī tiek uzraudzīti uzņēmuma “Clean R” veiktie, nepagūtie darbi. Pastiprināta vērība tam pievērsta svētku laikā, gan arī pēc intensīvas snigšanas pašvaldībā saņemot iedzīvotāju sūdzības. Arī domes priekšsēdētājs publiski intervijās medijiem ir paudis neapmierinātību, ka ietves nav operatīvi un pienācīgi iztīrītas.

Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs pauž, ka ietves tīrītas nepietiekami laicīgi, kā arī pavirši. “Ja nebūtu sūdzību un mums pašiem nebūtu iebildumu, skaidrs, ka nebūtu pastiprināta uzmanība.”

SIA “Clean R” Teritoriju uzkopšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums uzsver, ka sūdzības tiek fiksētas, mainīta uzkopšanas specifika. Viņš arī atzīst: “Grūtāk, protams, iet ar pieguļošiem trotuāriem, kas ir ļoti tuvu ielām, mums ir ļoti jākoordinē darbu ar ielu uzturētājiem.”

Iepriekšējos gados uzņēmums par nekvalitatīvi veiktu darbu saņēmis arī sankcijas vairāku tūkstošu eiro apmērā, tomēr ievērojuši, ka, laikam ritot, darbība uzlabota – atminas pilsētas iedzīvotāji.

Uzņēmums Rēzeknē nodarbina 52 darbiniekus un tam ir septiņas traktortehnikas vienības. Līgums ar pašvaldību noslēgts uz trīs gadiem līdz 2022. gada februārim par kopējo summu gandrīz 2,8 miljonu eiro apmērā. Uzņēmuma pārstāvis atzīst, ka ir reizes, kad laikus nepagūst sakārtot ietves. Turpmāk nepieciešamības gadījumā piesaistīs mobilās brigādes.

Līgumā norādīts – gājēju celiņiem jābūt iztīrītiem līdz asfaltam, darbus jāpabeidz 8:00 no rīta. Par šo un citu noteikumu neievērošanu draud sankcijas līdz 500 eiro. Jāpiebilst, nupat viens šāds sods jau piemērots. Iepriekšējā periodā pašvaldība grasījās līgumu ar uzņēmumu lauzt, taču pašlaik cer situāciju risināt ar pārrunām.

Pastiprināta sniega tīrīšanas darbu uzraudzība papildus būtisku slogu pašvaldības budžetam nerada, jo arī iepriekš pārbaudes veiktas regulāri, savukārt iedzīvotāji aicināti par pārkāpumiem, gan arī to novēršanu ziņot ne tikai pilsētvides un attīstības pārvaldei, bet arī speciāli paredzētā sociālo tīklu lapā “Sakārtosim Rēzekni”.