Rēzeknes un Varakļānu novados vēlēšanām gatavo vairāk sarakstu nekā iepriekš

Rēzeknes un Varakļānu novados vēlētājiem jauno domju sastāvs būs jāizvēlas 11.septembrī. Bet vēl ir atlikušas tikai dažas dienas, lai savu izvēli paspētu izdarīt deputātu mandātu kandidāti iesniedzot sarakstus. Abos novados partijas iecerējušas izmaiņas.

Rēzeknes novada domes Mazā sēžu zāle joprojām ir pilna ar nu jau vairs nederīgiem vēlēšanu biļeteniem un aploksnēm. Tie jāiznīcina, jo teju katrā iepriekš pieteiktajā sarakstā gaidāmas izmaiņas. Sīvākā konkurence Rēzeknes novadā provizoriski gaidāma starp diviem sarakstiem. To līderiem šobrīd gan ne tikai jākonkurē, bet jāsadarbojas, jo abi strādā pašvaldības pagaidu administrācijā. “Mūsu sarakstā bija cilvēki, kas pārstāvēja Varakļānu novada teritoriju. Tie bija divi,” saka Monvīds Švarcs, Rēzeknes novada pagaidu administrācijas vadītājs (Jaunā Vienotība).

Monvīda Švarca pārstāvētais Jaunās Vienotības, kustības “Par!” un Latgales partijas apvienotais saraksts jau koriģēts, bet vēl nav iesniegts. Pirmā Rēzeknes novadā sarakstu šodien iesniegusi partija “Saskaņa”, viņiem nomainījies viens kandidāts. “To, vai paņems “Saskaņa” vai kāda cita partija vairākumu balsu, man negribas prognozēt. Negribās to teikt tā, atklāti,” saka Jekaterina Ivanova, pagaidu administrācijas locekle (“Saskaņa”).

Vēl kandidātu sarakstu nācies mainīt Zaļo un Zemnieku savienības sarakstam, no kura izstājusies bijusī Viļānu novada domes priekšsēdētājas vietniece, kas veido savu sarakstu. “Es esmu partijas LSSP partijas biedre un valdes locekle, tāpēc arī startēju. Mani uzaicināja un lūdza, lai veidoju savu sarakstu, tāpēc, ka mēs esam gana stipri,” pauž Daiga Ceipiniece, topošā Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas saraksta līdere.

Ne pietiekami stipra gan izrādījusies Jaunā Konservatīvā partija, kas Rēzeknes novadā iesniegs sarakstu, bet Varakļānu novadā tādu nav izdevies izveidot. Rēzeknes novadā vēl savu sarakstu tikpat kā nav nācies mainīt “Latvijas attīstībai”, kas savus plānus Varakļānu novadam neatklāj. Konkrētāka pagaidām ir tikai Nacionālā apvienība (NA). “Saraksts no Nacionālās apvienības tiek gatavots no cilvēkiem, kas bija mūsu sarakstā,” Ērika Teirumnieka, topošā apvienotā NA, LRA saraksta līdere Rēzeknes novadā.

Vēl Varakļānu novadā plāno startēt Zaļo un Zemnieku savienība. Arī pašreizējais Varakļānu novada priekšsēdētājs politisko karjeru tomēr izlēmis turpināt. “Būšu saraksta pirmais numurs, bet partiju pašlaik neatklāšu. Tas būs redzams pēc pāris dienām CVK mājas lapā. Mēs pagaidām neesam pieraduši gatavoties cīņām, bet sadarbībai. Domāju kādi 3-4 saraksti varētu būt,” saka Māris Justs, Varakļānu novada pagaidu administrācijas vadītājs.

Atsevišķi pašvaldību politiķi norāda, ka sarakstus grūti izveidot, jo iedzīvotāji nelabprāt piekrīt kandidēt. Tajā pašā laikā daudzi liek cerības, ka vēlētāju aktivitāte būs lielāka nekā vidēji valstī.