Rīdziniekus un pilsētas viesus aicina Jauno gadu sagaidīt pie Kongresu nama vai Rātslaukumā

Rīgas dome aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus Jauno gadu sagaidīt pie Kongresu nama vai Rātslaukumā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

31.decembra vakarā gadu mijas pasākumi sāksies plkst.21, bet ilgs līdz plkst.2. Pasākumu laikā varēs baudīt gan kultūras programmu ar dažādu mūziķu uzstāšanos, gan gaismas un mūzikas improvizāciju.

Laukumā pie Rīgas Kongresu nama primāri jauniešu auditorijai uzstāsies humorroka grupa "Pirmais kurss", grupa "Carnival Youth", reperis Ansis ar pavadošajiem mūziķiem, kā arī repa apvienība "Kreisais krasts". Pasākumu vadīs Aivis Ceriņš.

Savukārt Rātslaukumā plašākai auditorijai muzicēs rokgrupa "Dzelzs Vilks", Ralfs Eilands ar pavadošajiem mūziķiem, bungu un dūdu grupa "Auļi", kā arī alternatīvā roka grupa "Sudden Lights". Pasākumu vadīs Uģis Joksts.

Abās norises vietās gadumijā papildus kultūras programmai ir paredzēta arī neliela gaismas un mūzikas improvizācija kā simbols 2022.gada noslēgumam un 2023.gada sagaidīšanai.

Tāpat rīdziniekiem un pilsētas viesiem gadumijā līdz plkst.2 būs pieejams svētku dāvanu un gardumu tirdziņš Doma laukumā un Esplanādes parkā. Būs iespēja izstaigāt "Ziemassvētku gaismas taku", aplūkojot mirdzošus gaismas objektus, kur tos papildinās pazīstamas melodijas.

31.decembrī un 1.janvārī Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, kā arī tiks norīkoti papildreisi.

Rīgā šogad pašvaldības organizētas uguņošanas nebūs. Šāds lēmums skaidrojams ar starptautisko ģeopolitisko situāciju un trokšņu līmeni, kas var asociēties ar karu, kā arī ar vēlmi mazināt vides piesārņojumu un netraumēt mājdzīvniekus. Rīgas pašvaldība arī aicina iedzīvotājus gadumijā neizmantot pirotehnikas izstrādājumus.


Foto: Edijs Pālens/LETA