Riebiņu vidusskolā labākais e-skolotājs - gada balvas “Platīna pele 2021” laureāts

“Platīna pele” ir nozīmīgākā gada balva digitālajā nozarē, kuru jau teju 15 gadu garumā organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija. Šogad vienīgais šī apbalvojuma saņēmējs no Latgales ir informātikas skolotājs Guntis Tjarvja. Viņa vadībā Riebiņu vidusskola veiksmīgi startē visdažādākajos augsta līmeņa IT konkursos, kā arī iesaistītās starptautiskos projektos, kuru gaitā skolēni izstrādā aplikācijas.

Veicināt digitālo prasmju attīstību un interneta drošību – ar šādu mērķi jau 15 gadus par informātikas, programmēšanas un datorikas skolotāju strādā Guntis Tjarvja. Studiju laikā viņš darbu sāka paša absolvētajā Rušonas pamatskolā, tagad ir pedagogs Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā, kā arī Riebiņu vidusskolā, kur vienlaikus ir arī savas kādreizējās klases audzinātājas, tagad skolas direktores vietnieks izglītības jomā. “Skolotājs – tā ir tā profesija, kas mani piesaista, jo tu tajā profesijā vienmēr jūties jauns kopā ar saviem skolēniem. Mēs piedalāmies tādos konkursos, kur skolēni var kaut ko veidot paši, programmēt, piemēram, ne tikai kā datorlietotāju līmenī, bet jau tādā padziļinātākā līmenī,” skaidro Guntis Tjarvja, Riebiņu vidusskolas Informātikas skolotājs, direktores vietnieks.

Skolotāja Gunta iniciatīva skolēnus motivē ik gadu gūt godalgas informātikas un loģiskās domāšanas konkursos un hahatonos. Šogad Riebiņu vidusskola sadarbībā ar jauniešu programmēšanas skolu “Datorium” īsteno interešu izglītības nodarbības. “Viņa stundas ir vienmēr pārdomātas, interesantas, viņš skolēnus aicina vienmēr izglītoties un attīstīties, piedāvā arī stundās izmantot dažādus interaktīvus rīkus, kas ieinteresē skolēnus varbūt kaut kā citādāk pieiet mācību procesam,” norāda Evelīna, Riebiņu vidusskolas 11. klases skolniece.

Riebiņu vidusskola ir viena no retajām Latvijā, kam visā Eiropā piešķirts “eTwinning” skolas statuss. Turklāt - skolēnu veidotās aplikācijas pērn iekļuva sešu veiksmīgāko šīs programmas projektu sarakstā. “Arī šobrīd mēs darbojamies ar 10. klasi “eTwinning” projektā, kur ir iesaistītas gan Horvātijas, gan Portugāles, gan Itālijas skolas, arī mēs veidojam aplikācijas. Viņiem pašiem ir interesanti, kad viņi var to aplikāciju izveidoto ielādēt savā telefonā un tad arī pastrādāt tajā,” pauž Guntis Tjarvja.

Novērtējot pedagoga aizrautību un panākumus, skolas direktore kopā ar skolēniem viņu pieteica Latvijas tehnoloģiju gada balvai “Platīna pele”. Šogad tā pasniegta piecās kategorijās, kā arī par īpašu sniegumu piešķirtas vairākas speciālbalvas. Viena no tām kategorijā “Labākais e-skolotājs” atceļojusi uz Riebiņiem. Tā ir vienīgā “Platīna pele”, kas piešķirta pretendentam no Latgales. “Tagad es no viņa varu daudz ko mācīties. Un tiešām tāds prieks un gandarījums par mūsu Latgali, par Latgales skolotājiem,” saka Ineta Anspoka, Riebiņu vidusskolas direktore.

“Varbūt tās lielākās balvas vienmēr aiziet tajā Rīgas pusē, bet tad tas bija pierādījums, ka, nē, tas nav tā. Ja tu savu darbu ieguldi, ja tu spēj sevi parādīt, tad arī tas rezultāts būs. Kad jau pateica tos vārdus “no Riebiņu vidusskolas skolotājs”, protams, bija gandarījums, prieks un tāda laimes sajūta,” stāsta Guntis Tjarvja.

Skolā Riebiņos par datorlaborantu un skolotāju strādā vēl viens tās absolvents, tāpat par informātiku manāma interese ir jauniešu vidū un tagad Daugavpils Universitātē Datorzinātnes studē arī viena no Gunta skolniecēm.


Foto: Gatis Orlickis