Rīgā atklās Latvijā pirmo magnētiskās rezonanses kabinetu dzīvniekiem

Šodien mazo dzīvnieku veterinārajā klīnikā "SensoVet klīnika" darbību sāks Latvijā pirmais magnētiskās rezonanses kabinets dzīvniekiem, aģentūru LETA informēja SIA "Sensovet" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Ozols.

Ozols norādīja, ka klīnikā uzstādīta itāļu ražotāja "Easote" iekārta "Vet-MR Grande".

Veiktās investīcijas Ozols neatklāja, bet atzīmēja, ka iekārta no ražotāja iegādāta iespējami pilnākajā komplektācijā. Tāpat izmaksas veido arī kabineta izveide un ārsta apmācības magnētiskās rezonanses diagnostikā, kas pieejamas tikai ārzemēs.

Ozols atzīmēja, ka līdz šim tuvākie veterinārie magnētiskās rezonanses kabineti atradās Lietuvā un Igaunijā, bet Latvijā izmeklēšana veikta sadarbība ar cilvēku medicīnas iestādēm.

Viņš paredzēja, ka aparatūras iegāde būtiski uzlabos izmeklējumu pieejamību, izmeklēšanas kvalitāti, kā arī radīs iespēju veikt izmeklējumus, kurus Latvijā dzīvniekiem līdz šim veikt nevarēja, piemēram, locītavu patoloģiju izmeklējumus.

Tāpat, Ozola ieskatā, samazināsies gaidīšanas laiks uz izmeklējumam, tādējādi samazinot hronisku slimības komplikāciju daudzumu dzīvniekiem un palielinot izdzīvošanas un pilnīgas atveseļošanās iespējas.

"Sensovet" 2021.gadā strādāja ar 117 692 eiro apgrozījumu, bet uzņēmuma peļņa bija 45 126 eiro. Uzņēmums ir reģistrēts 2017.gadā, tā pamatkapitāls ir pieci eiro, bet vienīgais īpašnieks - Ozols.


Foto: Freepik