Rīgā netiek galā ar sniegu; kāda ir situācija Vidzemē?

Rīgā sniegs traucē ne tikai satiksmei, bet arī iedzīvotājiem pārvietoties. Pilsētās ārpus Rīgas tik lielu problēmu nav, taču atbildīgajiem dienestiem jāstrādā arī brīvdienās, lai izvestu sniegu.

Cēsīs aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās maratons, tiesa - ne skriešanas, bet sniega izvešanas. Tajā bija iesaistīti sniega tīrītāji un iekrāvējs - kopā piecas tehnikas vienības. Iedzīvotāji pagaidām nav sūdzējušies par sniega daudzumu uz braucamās daļas vai ietvēm, jo pašvaldībā seko līdzi, lai cilvēkiem sniegs netraucētu pārvietoties.

Cēsu pašvaldības Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes vadītājs Vladimirs Kalandārovs pauž: “Cēsīs pietiekami liela vecpilsēta, ielas šauras, uzsvars uz tām vietām, kur braucamā daļa paliek šaurāka, tur vedam ārā. Kur braucamā daļa plata, tur nevedam, jo tur sniega izvešana ir zināmā mērā līdzekļu izšķērdēšana.”

Lieli sniega krāvumi ir blakus Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajai baznīcai. Viena no sniega izvešanas vietām ir arī uz pilsētas robežas, kur, sniegam kūstot, kaitējums dabai netiks radīts.

Vladimirs Kalandārovs: “Tā ir teritorija, kas nav savienota ar upju baseinu. Cēsis izmanto pietiekami ekoloģisko kaisāmo materiālu, tādēļ dabai lielie zaudējumi nav radīti.”

Valmierā šobrīd sniega daudzums nav tik liels, ka būtu nepieciešama tā izvešana - norāda pašvaldībā. Atbildīgie speciālisti regulāri apseko ielas un piefiksē, vai sniega daudzums neapdraud gājēju un autovadītāju drošību.

Valmieras pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Bieziņa: “Lai sniegu būtu nepieciešams izvest, jābūt tādam, lai būtu apdraudēta satiksme – krustojumi vai gājēju pārejas nav pārredzamas un autovadītājus nevar redzēt, kad tuvojas.”

Valmierā ir gatavs plāns, ja sniega daudzums būs tāds, kas pēc iespējas ātrāk jāizved no pilsētas ielām – izvietot ceļazīmes tur, kur šaurākas ielas.

Arī Siguldā pēdējā masveida sniega izvešana bija pirms pieciem gadiem. Taču ir vairāki svarīgi objekti, no kuriem Siguldā sniegu izved arī šoziem.

Sindija Brikmane, Siguldas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste, pauž: “Krustojumos, kuros veidojas lielāki sniega vaļņi, sniegs tiek izvests, bet tā, ka masveidā un regulāri, tā nenotiek. Līdz ar to, ka netiek prognozēta ilgāka snigšana, tāda plašāka sniega izvešana pagaidām netiek plānota.”

Pagaidām ar sniega daudzumu pilsētas Vidzemē tiek galā. Situācija var mainīties, ja snigšana kļūst apjomīgāka. Tas noteikti arī "sistu" pa pašvaldību naudas makiem. Tikmēr Rīgā sniegs sagādā galvassāpes. Domē apgalvo, ka vainojama darba vājā organizācija un iestāžu vadītāju paviršā attieksme, tādēļ galvaspilsētā jāstrādā ugunsgrēka režīmā.  


Foto: Pixabay.com