"Riga TechGirls" ziemas mācību sezonā apmācīs 160 sieviešu informāciju tehnoloģiju jomā

Nevalstiskā organizācija "Riga TechGirls" sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu "Accenture" atklājusi pieteikšanos "She Goes Tech" ziemas mācību sezonai, kurā 160 sievietēm tiks nodrošināta iespēja apgūt informāciju tehnoloģiju prasmes karjeras sākšanai, aģentūru LETA informēja "Riga TechGirls" vadītāja Anna Andersone.

"She Goes Tech" mācības notiks angļu valodā, un tām pieteikties var līdz 2023.gada 8.janvārim.

Saņemtie pieteikumi tiks vērtēti pakāpeniski, atkarībā no mācību sākuma datuma. Pirms mācībām dalībniecēm būs jāpilda divi testi, kuros tiks pārbaudītas analītiskās domāšanas spējas un angļu valodas zināšanas. Tāpat vērība tiks pievērsta dalībnieču vēlmei mācīties, kā arī CV.

Informācija par mācībām un pieteikšanās termiņiem ir pieejama tīmekļvietnē "shegoestech.lv".

Andersone atzīmē, ka "She Goes Tech" ziemas mācībās 160 sievietēm būs iespēja apgūt nozarē pieprasītas programmēšanas valodas, tādas kā "Java", "JavaScript", ".NET", "Scala", kā arī atsevišķā kursā varēs uzzināt plašāk par "DevOps" principiem.

Viņa arī norāda, ka iepriekšējo sezonu pieredze liecina, ka, pārnākot no citām nozarēm, vieglāk apgūt IT prasmes, ir cilvēkiem, kuriem bijusi darba pieredze kādā no STEM virzieniem, finanšu pakalpojumu jomā vai iegūta STEM izglītība, grāds ekonomikā.

"She Goes Tech" mācības notiek kopš 2019.gada.

"Riga TechGirls" ir IT nozarē iesaistītu sieviešu radīta kopiena, kuras mērķis ir izglītot sievietes un iedvesmot pievienoties IT nozarei. "Riga TechGirls" mērķis ir dažādot IT nozari, iesaistot vairāk sieviešu.


Foto: Freepik