Rīgā un Jūrmalā "Bolt" piedāvā arī koplietošanas automašīnas

Koplietošanas platforma "Bolt" Rīgā un Jūrmalā sākusi piedāvāt automašīnu koplietošanas pakalpojumu "Bolt Drive", informēja "Bolt" pārstāvji.

Automašīnas varēs iznomāt, izmantojot lietotni "Bolt", kurā kartē būs iespējams redzēt tuvākos transportlīdzekļus un rezervēt vēlamo.

Lietotāji var izvēlēties kādu no 12 modeļiem piecās kategorijās, kopā 400 auto - hibrīdauto vai auto ar zemu emisiju līmeni. Pieejamo automašīnu skaits var būt mainīgs.

Koplietošanai kompānija piedāvā automašīnas "Toyota RAV4", "Audi Q2", "Audi A3", "Volkswagen T-Roc", "Volkswagen T-Cross", "Toyota C-HR", "Toyota Corolla", "Hyundai i20" un citas. "Bolt Drive" automašīnas var izmantot braucieniem gan pilsētā, gan ārpus tās.

Līdz šim "Bolt Drive" bija pieejams tikai Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, un Rīga un Jūrmala ir otrā un trešā pilsēta Eiropā, kurā būs pieejams "Bolt Drive".

Brauciena cena būs atkarīga no brauciena ilguma un nobrauktā attāluma - no 0,07 eiro par minūti un 0,18 eiro par kilometru.

"Bolt Technology" ir mobilās lietotnes kompānija, kura ar "Bolt" zīmolu piedāvā kopbraukšanas pakalpojumus, elektrisko skrejriteņu, velosipēdu un automašīnu nomu, kā arī ēdiena un iepirkumu piegādi Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

2013.gadā "Bolt" izveidoja Markuss Villigs, kuram pašlaik kompānijas kapitālā pieder 17,05%. 2021.gada 31.decembrī grupu veidoja 48 kompānijas, kuru māteskompānija "Bolt Technology" ir visu "Bolt" lietotņu intelektuālā īpašuma turētāja. Lielāko daļu izpētes un izstrādes darba saistībā ar intelektuālo īpašumu notiek Igaunijā.


Foto: Bolt