Rīkojot Pasaules čempionātu basketbolā jauniešiem Daugavpilī, cer popularizēt šo sporta veidu Austrumlatvijā

Kopš pagājušās sestdienas Latvijā spēkojas topošās basketbola zvaigznes - Rīgā un Daugavpilī aizrit Pasaules čempionāta spēles basketbolā jauniešiem. Rīkot šādu starptautisku pasākumu galvaspilsētā ir ierasts, bet reģionu pilsētām tas ir izaicinājums. Kāpēc izraudzīta Daugavpils, kur basketbols nebūt nav populārākais sporta veids?

Daugavpils Olimpiskajā centrā šovakar aizrit pēdējā grupu spēle Latvijas izlasei, mūsu valstsvienības basketbolisti stāsies pretī serbiem. Tā kā visi sportisti dzīvo “burbulī”, viņus satikt neizdodas. Par basketbolistiem rūpējas vietējie brīvprātīgie. “Es esmu atbildīga par Senegālas komandu. Es viņiem palīdzu ar tehniskiem jautājumiem, pasaku laiku, kur viņiem jābūt, kas viņiem jādara. Protams, arī šādā Covid-19 situācija viņi ļoti gribētu iziet ārā, pastaigāties pa pilsētu,” saka brīvprātīgā Diāna Agafonova.

Paši brīvprātīgie atzīmē, ka tā viņiem ir vērtīga pieredze svešvalodu prasmju pielietošanā, taču čempionāta rīkotāji Latvijā cer tādējādi popularizēt šo sporta veidu. “Mums ir jāpaplašinās. Austrumu reģions mums ir tāds neskartāks, tāpēc ļoti gribētos, lai uz vīriešu basketbola kartes parādās arī kāda komanda no Latgales,” saka Kaspars Cipruss, Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs.

Kaspars Cipruss atzīmē, ka Daugavpilij ir nepieciešamā sporta infrastruktūra, tomēr starptautisku pasākumu rīkošanai trūkst atbilstošu viesnīcu. “Kaut arī mums ir salīdzinoši daudz Olimpisko centru pa Latviju sacelts, FIBAs prasība šādam čempionātam ir dzīvošana četrzvaigžņu viesnīcās. Protams, ka Daugavpils nevar nodrošināt visiem četrzvaigžņu viesnīcas. Bet FIBA mums nāca pretī, mēs vienojāmies par atsevišķām viesnīcām uz trīszvaigžņu.”

Čempionāta rīkošana izmaksā nepilnu miljonu eiro. Ienākumi no biļešu pārdošanas nebūs lieli, skatītāju ir maz. Spēles tāpat kā citus pasākumus Latvijā drīkst apmeklēt vakcinētie, pārslimojušie vai testētie, taču FIBA noteikusi, ka to tik un tā jādara sejas maskās.

Jaunās pasaules līmeņa basketbola zvaigznes Daugavpilī uzturēsies vēl tikai līdz rītdienai, pēc tam viņi dosies uz Rīgu, lai turpināt cīņu par medaļām.