Rojas ostā nogrimis kuģis; iemesli tiek skaidroti

Šorīt piecos Rojas ostā nogrimis zvejas kuģis. Iemesli šobrīd nav zināmi, taču, kā ReTV Ziņām sacīja ostas pārvaldnieks, iespējams, pieļautas cilvēcīgas kļūdas.

Glābēji informāciju saņēma agri - piecos no rīta, bet tad jau viss bija par vēlu. “Tas ir zvejas kuģis. Zvejas kuģis zvejo, vakarā aiziet paēd vakariņas, no rīta atkal iet jūrā. Kuģis bija atstāts, komanda bija aizgājusi atpūtā. No rīta nāk, un tas bija ļoti strauji noticis… Tas bija fiksēts kamerās, tiešsaistes novērošana tur ir. Kad ieradās, tad jau vairs neko nevarēja izmainīt,” norāda Jānis Megnis, Rojas ostas pārvaldnieks.

Ierodoties notikuma vietā, skats nezinošam cilvēkam paveras baiss. Ostas pārvaldnieks stāsta, ka iemesli vēl nav zināmi, taču viņš pieļauj, ka sakrituši dažādi apstākļi.

“Iemeslus es tikai varu minēt, kaut kāds pietiekami liels skaits nepareizas, sliktas situācijas salikušās viss vienā, jo kuģis ir tehniskā kārtībā, zvejo, viss tur ir labi, inspicēts tika regulāri, viss ir kārtībā. Vienkārši tas, ka gadās, kamēr būs jūra, tikmēr būs kuģi, kāds arī nogrims,” saka Jānis Megnis.

Dienas gaitā ātri vien tika ierobežots nelielais daudzums naftas. Tika sagaidīts arī ceļamkrāns, kurš šodien kuģi izcēla ārā. Tikmēr ostā saka - kuģi aizvilks uz dokiem turpat ostā, tad jau sapratīs, kas ir iemesli. 

Savukārt Valsts vides dienests norāda - eksperts strādā uz vietas, seko līdzi notikumiem, lai saprastu, vai un kāds nodarīts posts videi.