Rokraksts atklāj despotu Vladimiru Putinu

Līdz ar pirmajām ziņām, kad Krievija pie Ukrainas robežas sāka savilkt savus militāros spēkus, sākās diskusijas visā pasaulē - kas ir patiesībā Putins, kāds viņš ir un vai viņa rīcību vispār var prognozēt. Par viņa dabu publiski izteikušies politologi, psihologi un dažādu citu nozaru pārstāvji. ReTV uzrunāja profesionālu grafoloģi, kuras rīcībā ir Krievijas prezidenta rokraksts.

Grafoloģija pēta cilvēka rokraksta saistību ar viņa raksturu. Tiesa gan - par tās pamatotību spriež jau gadu desmitiem. Daudz kur pasaulē kriminālistiskā, personāla atlasē grafologu pakalpojumi tiem izmantoti. “Skatās, kā katru burtu veido, kā burti savstarpēji savienojas. Tad, kad mēs rakstām, mums strādā vidēji 36 muskuļi. Tas neiroimpulss ir tiešā sasaistē ar mūsu smadzenēm, tad redz neiroimpulsa atspulgu uz rokrakstu. Kā veidojas – āķīši, ķeksīši, uzspiedieni,” skaidro Anita Millere, grafoloģe, neiropsiholoģe, kriminālpsiholoģe.

Grafoloģiju Anita Millere studējusi Kembridžā, ieguvusi arī izglītību psihoterapijā un neiropsihoploģijā. Ar savām zināšanām viņa dalās arī ar ReTV.

Grafoloģe ieguvusi Vladimira Putina ar roku rakstītu tekstu no sadarbības partneriem, zinātniekiem Sanktpēterburgā, kā arī secinājusi – pēdējo 20 gadu laikā rokraksts nav būtiski mainījies. “Ja mēs skatāmies rokrakstā pie kirlica burta “v”, latviešu valodā tas būtu “b”, tādi izvilkumi un izliekumi uz augšu parāda ambīcijas un psiholoģiskās darbības traucējumus,” stāsta Anita Millere.

Krievijas prezidentam esot īstermiņa domāšana un rīcība pārsvarā impulsīva. Tā kā persona esot stresa ietekmē, valoda veidojoties tieša un nesaudzīga. “Putins nav spējīgs darboties neatkarīgi no citiem cilvēkiem, viņam ir vajadzīga šī komanda, vajadzīgi cilvēki apkārt. Ir izteikts spīts – ja cilvēks kaut ko ieņem savā galvā, tad cauri ir, arī paliek šajā domā, viedoklī. Tai pat laikā izkopta komunikācija, prasme runāt tā, ka grūti piesieties kaut kur, un argumentācija ir ļoti pamatīga un jaudīga. Ja tiek iedzīts stūrī, spēj ar argumentāciju vien izlīst ārā,” norāda Anita Millere.

Ģimenei viņa dzīvē neesot liela nozīme, vērojot rokrakstu, secina eksperti. Anita Millere: “Kas ir interesanti, parādās sirdsapziņas iezīmes. Jāsaka gan, ka šī sirdsapziņa ir vērsta pret cilvēkiem, ar kuriem kopā ir ikdienā. Tendence aprunāt, celt neslavu cilvēkiem, kas ir nepatīkami. Līdzīgas pazīmes ir redzētas gan slepkavu, gan maniaku rokrakstos.”

Izdarīt kādus secinājumus par cilvēku esot iespējams pat no pieciem līdz astoņiem uzrakstītiem vārdiem. 


Foto: AFP/SCANPIX