Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par dzīvesbiedres nožņaugšanu Talsos

Policija rosinājusi sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par dzīvesbiedres nožņaugšanu Talsos, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušā gada 7.jūlijā ap plkst.5.30 VP tika saņemta informācija no pašvaldības policijas, ka pie viņiem vērsies vīrietis, izstāstot, ka ir nogalinājis savu dzīvesbiedri. VP Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās vīrieša norādītajā adresē Talsos un konstatēja, ka gultā bezsamaņas stāvoklī atrodas sieviete. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki konstatēja sievietes nāvi - sieviete tikusi nožņaugta.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo sāka kriminālprocesu par slepkavību. Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis, greizsirdības vadīts, nožņaudzis sievieti, bet pēc tam devies prom no dzīvesvietas uz atpūtas vietu lietot alkoholiskos dzērienus. Viņš atpūtas vietā apkārtējiem izstāstīja par notikušo, prātojot, vai doties atzīties notikušajā policijai. Sākumā gan apkārtējie vīrietim nenoticēja, taču, saprotot, ka notikums, visticamāk, ir patiess, izsauca taksometru, kurš nogādāja vīrieti policijā.

Vīrietis savu vainu atzina un ar policiju sadarbojās. Veicot tiesu psihiatrisko ekspertīzi, vīrietis tika atzīts par pieskaitāmu. Aptaujājot kaimiņus, noskaidrots, ka pārim nav bijuši acīmredzami un dzirdami ģimenes konflikti. Arī likumsargi nav saņēmuši informāciju par ģimenes konfliktiem. Vīrietim uz izmeklēšanas laiku tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.


Foto: Freepik