Rucavas pamatskolā tomēr neatsākas klātienes mācības

Rucavas pamatskolā vienu dienu pirms tai aizliedza atsākt mācības klātienē, tika noskaidrots, kā tiks ievērotas epidemioloģiskās prasības. Skolas vadība stāstīja, ka nelielo audzēkņu skaitam, proti, 27 skolniekiem neesot problēmas nodrošināt ne transporta, ne ēdināšanas pakalpojumus, kā arī mācību klases ir pietiekami lielas. Tā kā pašvaldība atrodas pierobežā, bieži vien ir slikts interneta pārklājums, tāpēc mācības klātienē gaidīja ne tikai pedagogi, bet īpaši skolēnu vecāki.

Rucavas pamatskolas direktore Liene Trumpika stāstīja: ‘’Telpas ir jau sagatavotas. Esam izplānojuši, ka tāpat strādāsim pēc stundu saraksta, jo viena daļa paliek mājās, tie ir lielie, kuriem tāpat jāstrādā, jo vieni un tie paši skolotāji māca gan mazajiem, gan lielajiem. Savukārt, koridoros, starpbrīžos esam plānojuši, ka katrai klasei būs savs koridors.’’

Lai gan skola pagājušo ceturtdien bija saņēmusi dokumentu, kurā apstiprināts, ka mācības notiks klātienē, tomēr piektdien desmitos no rīta tiešsaistes sanāksmē ar Pašvaldību savienību, kurā tika informēts par skolas darbinieku testēšanas iespējām, nosaucot visus novadus, Rucava nebija to vidū. 

Liene Trumpika: “Saprotot, ka kaut kas laikam nav kārtībā, es zvanīju novada izglītības speciālistam, viņi zvanīja un noskaidroja, vai tiešām tā ir, ka mēs neesam. Pulksten 12:30 mēs uzzinājām, ka mēs neesam vairs šajā sarakstā, jo ceturtdienā bija viens saslimušais Rucavā. Mūsu novadā pietiek ar trīs cilvēkiem, lai būtu šis kumulatīvais rādītājs jau 220, un mēs vairs nevaram iet skolā.’’

Vislielākā sāpe skolas vadībai ir par sagādātajiem pārtikas produktiem skolēnu pusdienām, jo iepriekš jau bijusi situācija, ka pēdējā brīdī mācības klātienē neatsāk, un arī tad nācās daļu ēdiena sasaldēt vai norakstīt.

Liene Trumpika pauda sarūgtinājumu, jo netika izskatīts fakts, ka saslimšanas gadījums nav konstatēts ne skolēnu vai viņu ģimeņu lokā, ne arī skolas darbinieku vidū. Tomēr tā kā katru trešdienu novados tikšot pārskatīti saslimstības rādītāji, skolas direktore cer, ka bērni vēl varēs atgriezties skolā šajā mācību gadā.


Foto: pixabay.com