Rūjienas bobslejs iekaro pasaules uzmanību

Savu vietu pamazām piesaka arī Rūjienas bobsleja trase, tas nozīmē, ka Siguldas bobsleja trase nav vienīga, par ko jau runā visā pasaulē. Par to jau zina ASV, visā Eiropā un pat Ķīnā.

Bērziņu ģimenes dārzā kanāls ReTV bobsleja trasi pirmo reizi izmēģināja pirms trim gadiem. 2018. gada ziemā nobrauciens vēl bija krietni īsāks, kā arī starta estakāde mazāka. Šogad par Aivja Bērziņa paveikto piemājas dārzā jau priecājās ļaudis visā plašajā pasaulē. Rūjienieša vārds izskanējis CNN, dažādos Eiropas ziņu kanālos, kā arī stāsts par viņa veikumu parādīts Ķīnā.

Bobsleja trases autors Aivis Bērziņš pauž: “Rūjieniete zvana no Holandes, ka redzējusi pa TV. Saka, ka 10 gadus tur dzīvojot un 3 ziņas redzējusi par Latviju, divas, nu, tādas, tagad viena par Rūjienu un vēl pazīstama.”

Ģimeni patīkami pārsteidz plašā rezonanse visā pasaulē, kuru izraisījis stāsts par viņu paveikto piemājas dārzā. Tas šķiet pats par sevi saprotams, jo viss darīts vien pašu priekam. Bērziņi atzīst, ka izjūt interesi arī no apkārtējās sabiedrības.

Vietējie rūjienieši gan esot diezgan vēsi un atturīgi, taču netrūkstot interesentu, kuri vēlas izbaudīt nobraucienu ar Aivja gatavoto bobu. Šobrīd gan drošības apsvērumu dēļ daudziem nākas atteikt, bet kaimiņdārza sirmgalvjiem, kuriem jau pāri 80, ģimene nav spējusi liegt šo prieku.

Jāpiebilst, šajā nedēļas nogalē ģimene cītīgi sekos līdzi latviešu ledusrenes sportistu startiem pasaules čempionātā Altenbergā.

Šogad Aivis Bērziņš trasi paplašināt vairs negrasās, jo, lai to izveidotu, jāiegulda krietns darbs. Kā tā veidosies nākamajā gadā, būs atkarīgs no iedvesmas un galvenokārt no laika apstākļiem.