Sabiedriskā transporta padomes sēde: plānotas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Pierīgā, Jēkabpils, Dobeles, Saldus un Alūksnes novados

Optimizējot reģionālās nozīmes maršrutu tīklu un pamatojoties uz pārvadātāja veikto iedzīvotāju aptauju par autobusu izmantošanas paradumiem, būs izmaiņas reģionālo autobusu maršrutā nr. 5432 Rīga–Baloži, samazinot reisu skaitu par 6 pāriem un novirzot daļu no esošajiem reisiem caur Baložu pilsētu. Līdz šim minētajā maršrutā darba dienās tika izpildīti 72 reisi ar mini autobusiem. Informācija par izmaiņām, kas jāsaskaņo ar pārvadātāju un Rīgas plānošanas reģionu, kā arī datumu, no kura tās stāsies spēkā, tiks sniegta tuvākajā laikā. 

Lai skolēniem Jēkabpils novadā pēc mācībām būtu iespēja nokļūt uz mājām Rubeņos, būs izmaiņas reģionālās nozīmes autobusu maršrutā nr. 5736 Zasa–Slate reisu izpildes dienās. Turpmāk autobusi mācību laikā līdzšinējā maršrutā no pieturas Zasa plkst. 15.50 kursēs tikai pirmdienās, trešdienās un piektdienās, savukārt otrdienās un ceturtdienās reiss brauks līdz pieturai Rubeņi. Savukārt reģionālās nozīmes maršrutā nr. 5061 Jēkabpils–Zasa–Bērzone–Slate mācību laikā izmaiņas skars pēcpusdienas reisus - autobuss no pieturas Slate plkst. 16.35 kursēs tikai pirmdienās, trešdienās un piektdienās, bet otrdienās un ceturtdienās tas plkst. 16.45 izbrauks no pieturas Rubeņi.

Pasažieriem jāpievērš uzmanība plānotajām izmaiņām arī reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7252 Saldus-Nīgrande-Kalni. Reisā plkst. 12.30 no Saldus autoostas turpmāk trešdienās autobuss apstāsies arī pieturās Zaņas skola un Kareļi, veicot iebraucienu Kareļos. Izmaiņas plānotas eksperimentālā kārtā un rezultāti tiks izvērtēti pēc pusgada.

Lai nodrošinātu Dobeles iedzīvotājiem ērtāku nokļūšanu uz darbu Rīgā, eksperimentāli uz trīs mēnešiem reģionālās nozīmes maršrutā nr. 3702 Dobele–Mazā meža iela tiks atklāts jauns rīta reiss plkst. 06.35 no Dobeles autoostas darba dienās, kas būs pieskaņots vilciena reisam uz galvaspilsētu. 

Skolēniem Alūksnes novadā, kuri mācās novada centrā, bet dzīvo ārpus tā, turpmāk tiks nodrošināta iespēja ērtāk nokļūt uz mācību iestādēm un pēc stundām mājās. Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 5434 Alūksne–Zabolova–Liepna–Alūksne autobuss reisā plkst. 06.15 no Alūksnes autoostas turpmāk apstāsies arī pieturā Surikava. Turpmāk mācību laikā darba dienās no Alūksnes autoostas autobuss pēcpusdienas reisā izbrauks nedaudz vēlāk - plkst. 14.40 (līdz šim izbrauca plkst. 14.20), kā arī apstāsies pieturā Surikava un uz Liepnu tas brauks caur Beju, bet nebrauks līdz Bērziņiem. Savukārt reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6690 Alūksne–Liepna–Bērziņi–Alūksne mācību laikā (no 1. septembra līdz 11. jūnijam) autobuss darba dienās rīta reisā no Alūksnes autoosta izbrauks par 10 minūtēm vēlāk – plkst. 06.10 un neapstāsies pieturās Kudinavas pagrieziens, Draudzība, Polsas, bet apstāsies pieturā Surikava. Kā arī pēcpusdienas reisā autobuss no Alūksnes autoostas plkst. 15.00 turpmāk kursēs tikai mācību gada laikā (šobrīd - kursē skolēnu brīvdienās, izņemot vasaras brīvlaiku) un neapstāsies pieturās Kudinavas pagrieziens, Draudzība, Polsas, bet apstāsies pieturā Surikava.

Sabiedriskā transporta padome atbalstīja priekšlikumu arī visa 2023. gada garumā nodrošināt regulārus pasažieru pārvadājumus pa šaursliežu dzelzceļu savienojumā starp Alūksni un Gulbeni, ko realizē SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis". Informācijai - 2022. gadā SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis" pārvadāja 17 761 pasažieri. 

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde notiks 2023. gada 3. februārī.