Sācies “Gaismas ceļš” apkārt Latvijai

Šodien, pulksten 10.00, Kolkas ragā tika iedegtas divas lāpas, kuras uzsākušas ceļu apkārt Latvijai. Ceļā devušās divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis. Katra komanda veic aptuveni 20 kilometru garu distanci. Tikšanās vietā lāpu nodod nākamajai komandai. Abas lāpas satiksies 20. jūnija vakarā Krāslavā.

Gaismu apkārt Latvijai komandas nes pa 1836 ceļu, kas vijas pa valsts pierobežu. Kopumā “Gaismas ceļā” dosies 46 vienības pa Ziemeļu pusi un 41 pa Dienvidu pusi, iededzot 87 ugunskurus. Pagājušā gada skrējiens ir bijis vien puse no darba, nu jāpaveic otra. “Pagājušā divas komandas skrēja no Krāslavas līdz Kolkai, šogad tām pašām komandām jāskrien pa pretējo pusi, lai aplis dubultā noslēgtos - pilnīgi un galīgi, un vienreiz to gaismas viju apkārt Latvijai noslēgtu,” saka Rimants Liepiņš, “Gaismas ceļa” organizators.

Ar dziesmu sākās skrējiens Kolkā, kur Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis devās ceļā, lai veiktu pirmos 20 kilometrus. Dārta Otomere “Gaismas ceļā” skrēja arī pērn, šoreiz viņai tika uzticēta lāpas nešana. “Protams, emocionāli. Sajūta skrienot ir emocionāla. Tā ir tāda ļoti liela kopības sajūta, ka mēs visi to darām viena mērķa labā, tā kā samīļot savu Latviju. Mēs visi esam vienoti, mēs visi esam Latvija.”

“Šajā laikā mums visiem vajag spēku, un šī ir viena brīnišķīga iespēja, kur to gūt. Ir ļoti svarīgi būt daļiņai no kaut kā liela un varena. Un šis ir viens brīnišķīgs pasākums, kur visa Latvija tā kā sadodas rokās,” atzīst Līga Irbe, skrējiena dalībniece.

Organizatoriem ir patiess prieks par pirmā posma dalībnieku Juri Kalniņu, kurš savus 20 kilometrus veica ratiņkrēslā, un viņam tie tāds nieks vien ir bijis. “Viss bija forši, celiņš taisns, līdzens. Mazliet, pāris gadus agrāk, es paspēju nobraukt septiņus maratonus.”

 “Gaismas ceļa” organizators Rimants Liepiņš pauž: “Visu cieņu, ka ir šādi spēcīgi cilvēki pie mums. Tas tikai pierāda to, ja grib, tad var. Mēs patiešām lepojamies, ka viņš ir ar mums.”

Ikvienam ir iespēja kādā no posmiem pievienoties un nest gaismu apkārt Latvijai. Skrējiena grafiks ir atrodams organizatoru mājaslapā.