Saeimā ievēlē komisiju vadītājus, pie amatiem tiekot arī ZZS un "Progresīvo" politiķiem

Saeimā trešdien darbu sāka jaunie komisiju sastāvi, pirmajās sēdēs ievēlot priekšsēdētājus, to vietniekus un sekretārus. Komisiju vadībā tiek ievēlēti jau iepriekš prognozētie deputāti, pie amatiem tiekot arī opozīcijas partiju "Progresīvie" un Zaļo un zemnieku savienība politiķiem. 

Kā pirmā uz sēdi sanāca Saeimas Ārlietu komisija, kas par priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Nacionālās apvienības (NA) parlamentārieti Rihardu Kolu.

Virzīt Kolu par komisijas vadītāju pārējiem komisijas locekļiem piedāvāja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS). Pārējiem balsojot par, pret Kola kandidatūru balsoja "Stabilitātei!" deputāti Iļja Ivanovs un Dmitrijs Kovalenko.

Kols rosināja par komisijas priekšsēdētāja biedru iecelt parlamentārieti Juri Viļumu (AS), ko atbalstīja lielākā daļa parlamentāriešu. Par komisijas sekretāri deputāti ievēlēja "Jaunās vienotības" (JV) pārstāvi Irmu Kalniņu.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien tās priekšsēdētāja amatā ievēlēja parlamenta deputāti Andu Čakšu (JV). Iepriekš gan izskanējis, ka Čakša varētu pretendēt arī uz vietu jaunajā Krišjāņa Kariņa (JV) valdībā.

Par komisijas priekšsēdētājas biedru ievēlēts parlamentārietis Artūrs Butāns (NA) un par komisijas sekretāri deputāte Aiva Vīksna (AS).

Komisijas amatpersonas tika ievēlētas ar pārliecinošu balsu vairākumu, tomēr pret kandidātiem balsoja abi "Stabilitātei" parlamentārieši.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas parlamentārieši trešdien par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvi Daigu Mieriņu. Par Mieriņas kandidatūru balsoja visi komisijas deputāti.

Politiķe priekšsēdētāja biedra amatam izvirzīja deputāta Māra Sprindžuka (AS) kadidatūru, ko parlamentārieši vienbalsīgi atbalstīja. Iepriekš izskanējis, ka arī Sprindžuks varētu pretendēt uz ministra amatu.

Savukārt komisijas sekretāra amatā deputāti ievēlēja parlamentārieti Andreju Ceļapīteru (JV).

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Didzi Šmitu (AS). Uz komisijas priekšsēdētāja amatu kandidēja arī Linda Liepiņa (LPV), taču ar pārliecinošu balsu vairākumu, saņemot deviņu deputātu atbalstu, priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Šmits.

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieci tika ievēlēta deputāte Inese Lībiņa-Egnere (JV) un par komisijas sekretāri - deputāte Leila Rasima (P). Neoficiāli minēts, ka Lībiņa-Egnere varētu būt kandidāte tieslietu ministres amatam topošajā Kariņa valdībā.

Deputāti parlamenta Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē trešdien komisijas vadītāja amatā ievēlēja "Jaunās vienotības" (JV) deputātu Rihardu Kozlovski (JV). Pret Kozlovska ievēlēšanu amatā balsoja "Stabilitātei!" deputāti Dmitrijs Kovaļenko un Viktorija Pleškāne, taču pārējie balsoja par.

Kozlovskis piedāvāja par priekšsēdētāja biedru izraudzīties Andri Šuvajevu (P), ko deputāti atbalstīja ar absolūto balsu vairākumu. Komisijas sekretāra amatam Kozlovskis rosināja ievēlēt Jāni Vitenbergu (NA), un arī šo piedāvājumu komisijas parlamentāriešu vairākums atbalstīja.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja amatā šodien tika ievēlēts deputāts Raimonds Bergmanis (AS). Par Bergmani balsoja desmit deputāti, pret balsojot deputātam Aleksejam Rosļikovam ("Stabilitātei").

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts deputāts Edvīns Šnore (NA), savukārt par komisijas sekretāru parlamentārietis Jānis Skrastiņš (JV).

Trešdien komisijas sēdē par Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju pēc deputātu balsojuma kļuva "Jaunās vienotības" (JV) parlamentārietis Andrejs Judins. Par Judinu kā komisijas vadītāju balsoja desmit deputāti, taču "Stabilitātei" parlamentārietis Igors Judins bija pret.

Jaunievēlētais komisijas vadītājs rosināja par priekšsēdētāja biedru ievēlēt deputātu Edmundu Teirumnieku (NA). Juridiskās komisijas sekretāra amatam Judins izvirzīja Ati Deksni (AS). Arī šīs kandidatūras komisijas deputāti balsojumā atbalstīja.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien par priekšsēdētāju ievēlēja Lindu Matisoni (AS).

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts deputāts Kaspars Briškens (P), savukārt par komisijas sekretāru - parlamentārietis Mārtiņš Felss (JV).


Foto: Edijs Pālens/LETA