Saeima lems par neuzticības izteikšanu Linkaitam

Saeima šodien lems par opozīcijas iesniegto lēmuma projektu, kas paredz neuzticības izteikšanu satiksmes ministram Tālim Linkaitam (K).

Lēmuma projektu ir iesnieguši Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti Uldis Augulis, Armands Krauze, Jānis Vucāns, Gundars Daudze, Janīna Jalinska, Viktors Valainis Jānis Dūklavs un Romāns Naudiņš, kā arī partijas "Latvija pirmajā vietā" deputāte Ramona Petraviča un partijas "Katram un Katrai" deputāte Karina Sprūde.

Jau jūlijā deputāti rosināja izteikt neuzticību Linkaitam, taču, kā norādīja Augulis, Saeimas Prezidijs iesniegumu esot "nomarinējis". Pamatojot neuzticības izteikšanu ministram, parlamentārietis norādīja uz Linkaita nepietiekamo darbu pārvadājumu jomā un uz nekustamo īpašumu atpirkšanu Biķerniekos, kas, viņaprāt, bijis nevajadzīgi. "Ir daudz tādu nejēdzību, un tomēr gan valdības vadītājam, gan ministram tas viss būtu jākontrolē," sacīja Augulis.

Tomēr deputāta Jura Pūces (AP) ieskatā atlaist ministru šobrīd būtu bezjēdzīgi, jo līdz vēlēšanām ir palicis mazāk kā mēnesis. Trīs nedēļas būtu jāvelta, lai apstiprinātu jaunu ministru, kurš amatā būtu mēnesi, paredzēja "Attīstībai/Par!" (AP) priekšsēdētājs. "Tas būtu diezgan nejēdzīgs valsts resursa lietošanas piemērs," uzskata Pūce. Linkaita paveiktos darbus kopumā parlamentārietis vērtēja kā veiksmīgus, vienlaikus minot, ka pieprasījums izteikt neuzticību ministram būtu jāuztver kā pamudinājums iesaitīties problēmas risināšanā aktīvāk.

Kā ziņots, ZZS Saeimas frakcijas deputāti aicina parlamentu lemt par satiksmes ministra Tāļa Linkaita (K) demisijas pieprasījumu, aģentūru LETA informēja ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.

ZZS deputāti uzskata, ka ministrs nav spējis nodrošināt efektīvu un iedzīvotāju vajadzībām atbilstošu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālās nozīmes maršrutu tīklos. Parlamentārietis Viktors Valainis pauda, ka no virknes pašvaldību saņemti signāli par iedzīvotāju neapmierinātību saistībā ar sabiedriskā transporta pieejamību.

Iepriekš ziņots, ka Ogres novada pašvaldība pieļauj iespēju tiesāties neizpildīto sabiedriskā transporta reisu dēļ, vēsta Latvijas Televīzija.

Zinību dienā Ogres novadā netika nodrošināti četri autobusu reisi, no kuriem viens bija paredzēts skolēniem. Ogres novada pašvaldība bija gatava reaģēt un iztrūkstošo reisu nodrošināja saviem spēkiem. Tās pašas dienas pēcpusdienā ārkārtas sēdē pašvaldība lēma aicināt valdību izsludināt ārkārtas situāciju novadā.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA) uzsvēra, ka tā ir domes cīņa pret nekvalitatīvu pakalpojumu, ko kopš jūlija, kad autobusu pārvadājumus veic SIA "Liepājas autobusu parks", sistemātiski netiek izpildīti reisi. Kritiku pašvaldība velta gan Satiksmes ministrijai (SM) un ministram, gan arī Autotransporta direkcijai (ATD).

Tāpat ziņots, ka Ministru kabinets (MK) nolēma Satiksmes ministrijai piešķirt 8,192 miljonus eiro, lai tā no trim uzņēmējiem varētu atpirkt nekustamo īpašumu Sergeja Eizenšteina ielā, Rīgā, Biķernieku kompleksās sporta bāzes attīstības projekta īstenošanai.


Foto: Evija Trifanova/LETA