Sajūta kā Dziesmu svētkos. Forums “LĪDERE” šogad pulcēs rekordlielu dalībnieču skaitu

Iespaidīgais sieviešu izaugsmei un iedvesmai veltītais notikums “Forums LĪDERE” 19. maijā notiks jau sesto reizi. Šogad Ķīpsalā pirmo reizi tiksies rekordliels skaits dalībnieču - 2500. 

 Solvita Kabakova savulaik veidojusi aptuveni 400 dažādas konferences un pasākumus, starp kuriem bija arī konference “Sieviete biznesā.” Tas sakrita ar laiku, kad ļoti bieži sev apkārt Solvita novēroja kolosālas sievietes, taču ar zemu pašvērtējumu: “Pāri visam ir - nu, ko tad es? Un tas mani vienkārši sakaitināja. Īstenot savus sapņus ne tikai drīkst, bet arī vajag. ” Gribējies parādīt, ka sieviete-līdere ir ne tikai tā, kas sēž Saeimā vai kļūst par valsts prezidenti. Tā ir arī sieviete, kas izvēlējusies audzināt bērnus mājās, būt skolotāja vai daktere. Citiem vārdiem sakot, katra no mums ir līdere.

 “Sieviete, īpaši, ja viņa vēl ir mamma, meita, sieva un vairākās lomās vienlaicīgi, ļoti reti atļaujas pa īstam veltīt laiku sev. Ieklausīties sevī, skatās, savās izjūtās,” stāsta Solvita, norādot, ka šie iemesli bijuši dzinulis organizēt skaistu, grandiozu pasākumu tieši sievietēm. Tādu, kur dāmas var sastapties ar jaunām pieredzēm un atziņām, bet arī vienkārši atpūsties un baudīt dzīvi. Tā 2018. gada 18. maijā notika pirmais “Forums LĪDERE”. Solvita piebilst - tas sakrita ar laiku, kad pasaulē bija izlēmis nākt trešais bērniņš: “Reizē manī auga maza līderīte, maza dzīvībiņa un reizē es veidoju šo te lielo, skaisto pasākumu citām sievietēm. Es domāju tik daudz laimes hormonu, cik mans bērns ir dabūjis, esot mātes vēderā, diez vai kāds cits bērns ir dabūjis.”

Forums mudina sievietēm saprast un noticēt, ka līderība sākas ar iekšējo sajūtu. Tāpēc tajā runā ne tikai par to, kā sievietēm sasniegt profesionālo izaugsmi, bet arī attiecībām - par to, cik svarīgi ir būt labās attiecībās gan ar sevi pašu, gan apkārtējiem. Kā katru gadu, arī šogad forums sadalīts trīs lielās sadaļās. Pirmajā uzsvars tiks likts uz izaugsmi un sasniegumiem - kā līdz tiem tikt un ko tas īsti nozīmē? Ko darīt brīžos, kad nākas attapties - tas ceļš, kuru eju patiesībā nav mans? Cik viegli vai grūti ir mainīt virzienu? Savos stāstos un dažādās receptēs, kā sagatavoties šīm lielajām pārmiaņām, dalīsies Māra Zālīte, Evija Rotke, Kristīne Jarve un citas līderes. Foruma otrās daļas virstēma būs attiecības, kurā meklēs atbildes uz tādiem jautājumiem kā, piemēram, kas ir “ilgi un laimīgi” veiksmes atslēga vai kā uzaudzināt laimīgu bērnu? Savukārt, trešā daļa fokusēsies uz sievietes iekšējo pasauli, kopīgi meklējot ceļu pretim savai sirdij un iekšējai balsij. “Tas, kas jau tradicionāli forumā ir pieredzēts un šogad būs ar tādu lielu intensitāti - būs dažādi pārsteigumi un dažādi priekšnesumi. Es vakar paskaitīju, ka mums ir paredzēti 13 dažādi muzikāli pārsteigumi, katrs savādāks. Dažādi izpildītāji gan dziedātāji, gan dejotāji, gan mūziķi, kas kāps uz skatuves un vēl iedos tādu papildu emociju un paspilgtinās tās sajūtas,” stāsta Solvita Kabakova.

Vaicāta, kas no foruma programmas būtu jāapmeklē obligāti, pasākuma organizatore nevar izcelt vienu konkrētu vārdu un uzvārdu: “Mēs esam ļoti, ļoti dažādas. Tas, kas varbūt man šķiet pats interesantākais tajā programmā, kādai citai dāmai viņas dzīves situācijā, stāvoklī pilnīgi aizies kā pīlei ūdens un vispār neizraisīs nekādu emociju. Tieši tā iemesla dēļ tie lektori ir tik dažādi un tēmas ir ārkārtīgi dažādas - gan ļoti dziļas un smeldzīgas, gan vieglas.” Visas dienas garumā ar 15 minūšu “mazu monoizrādi” dalīsies 17 iedvesmojoši lektori, kuru vidū ir arī kungi. Pirmais forums bijis vienīgais, kurā arī uz skatuves nebija neviena vīrieša. “Tomēr ir ļoti feini, ja ir tas vīrietis uz skatuves. Pirmkārt, tikai vīrietis var pastāstīt, kā jūtas vīrietis un mums, sievietēm, tas ir ārkārtīgi svarīgi. Tā ir tāda iespēja caur tādu atslēgas caurumiņu ieskatīties tajā vīrieša pasaulē. Kā es smējos, lai iekļūtu forumā līdere, ir vai nu jānokļūst uz skatuves vai jāfotogrāfē vai ļoti labi jātur paplāte, uz kuras uzlikts prosecco. Savādāk nekā, jo tur ir pilnīgi, pilnīgi lēdiju pasaule,” stāsta Solvita. 

No pirmās līdz pēdējai minūtei forums būs pieejams arī tiešsaistē, lai smelties iedvesmu var ikviens. Tiešsaisti vērot varēs arī retv.lv. Arī nākamā gada programma jau ir sastādīta un to tradicionāli Solvita atklāj dāmām jau tuvojoties foruma izskaņai. Šobrīd tas vēl paliek noslēpums, taču programmā būs gan visiem zināmi vārdi, gan tādi, kurus dāmas, iespējams, dzirdēs pirmo reizi. 

Pašai organizatorei foruma diena ir fantastiskas enerģijas apmaiņas svētki. Solvita gan piebilst, ka ļoti gribētu iejusties foruma apmeklētājas lomā: “Tā sajūta ir tik vienojoša, apmēram kā dziesmu svētkos, kad tu stāvi kora rindās un dziedi to vienu dziesmu.”


Foto: Forums LĪDERE