Sāk uzņemt filmu "Jumprava. Lielais notikums"

Vispirms grāmata, pērn izrāde “Zem diviem karogiem” Latvijas Nacionālājā teātrī un tagad sākta arī spēlfilmas “Jumprava. Lielais notikums” uzņemšana. Pirmā filmēšanas diena aizritējusi Valmierā, kur arī meklējami leģendārās grupas pirmsākumi. Filma atspoguļos nevien grupas izveidošanos un attīstību laika posmā no 1984. līdz 1991.gadam, bet tas būs arī stāsts par tā laika paaudzi, dumpinieciskumu un sabiedrības iedvesmošanu.

Par vienu no filmas “Jumprava. Lielais notikums” filmēšanas laukumiem izvēlēta ZET kluba zāle, kur aizvien jūtama astoņdemisto, deviņdesmito gadu aura. Pārsteidzoša arī izraudzīto aktieru līdzība grupas sastāvam jaunībā.

Iejusties grupas dalībnieku tēlā gribējuši daudzi jaunieši, kuriem “Jumpravas” mūzika nav sveša. Prasības gan nebija vieglas - jābūt nevien līdzībai un jāprot gan spēlēt, gan tēlot, bet puišu starpā jāveidojas arī savstarpējai saiknei.

Aigars Grāvers, grupas “Jumprava” dalībnieks: “Pirmkārt, mums ir jāatceras, kādi mēs bijām, kā mēs darījām, kā mēs skatījāmies, kā spēlējām tajā laikā nevis tā kā tagad. Un tad mums tas viss jāinspirē jauniešu kolektīvā.”

Filma par “Jumpravu” top ar Nacionālā kino centra un Valmieras pašvaldības atbalstu. Atsaukušies arī cilvēki no malas, palīdzot sagādāt instrumentus un citas lietas, kas atbilst “Jumpravas” radošā laika iespējām un noskaņai. Plānots, ka filma iznāks 2022.gada sākumā.