Sākts kriminālprocess pret apsaimniekošanas uzņēmumu "Saimniecība 24"

Šāds gadījums Valmierā nav redzēts pēdējos desmit gadus – tā atzīst Valsts policija, kurā saņemti iesniegumi no mājas iedzīvotājiem saistībā ar apsaimniekotāja nesamaksāto naudu pakalpojuma sniedzējiem. Tāpēc bija pat bažas par ūdens atslēgšanu. Tagad apsaimniekotājam var draudēt pat līdz 10 gadus ilgs ilgs cietumsods.

Kāds lēmums būs šajā lietā, to vērtēs tiesa, bet pagaidām policija vāc lietiskos pierādījumus. Policijā arī norāda, ka pretenzijas pret apsaimniekotāju ir daudziem. “Valsts policijā vērsušās piecas mājas, lielākoties katrs individuāli šajā procesā grib būt par cietušo, par pārējām ēkām cilvēki vēl nav vērsušies,” tā Valmieras Valsts policijas iecirkņa priekšnieks Andris Šteimaks.

Policijā arī atzīst – visi pierādījumi vēl nav savākti, bet līdz šim iegūto dokumentu daudzums ir milzīgs. Kriminālieta solās būt apjomīga un tikai pēc ekspertīzes varēs lemt par tālāko procesa virzību.

Saimniecība 24 valdes loceklis Dzintars Krauklis stāsta – apsaimniekošanas uzņēmums un iedzīvotāji ir līdzīgā situācijā, jo viens otram ir parādā: “Naudu neesmu nozadzis. Ir mājas, kas mums ir parādā ir mājas kurām mēs esam parādā. Mājas uzkrājumu administrators atgūs. Tiesa tālāk izlems. Mums ir iedzīvotāju parādi pretī pret to, ko neesam norēķinājušies ar pakalpojuma sniedzējiem.”

Iedzīvotāju pušu aizstāvis advokāts Aldis Alliks uzskata - kriminālieta būs ilga. Pagaidām arī visas cietušās mājas nav iesniegušas sūdzību policijā. Domstarpības starp apsaimniekotāju un mājas iedzīvtoājiem ir jau ilgāku laiku. Šobrīd SIA Saimniecība 24 ierosinājusi maksātnespēju, bet iedzīvotājiem tā arī nav skaidrs - vai kāds viņiem iemaksāto naudu atmaksās. Pagaidām grūti prognozēt kriminālietas iznākumu, un brīdi kad lieta nonāks tiesā.