Sākumskolas audzēkņi Aizkrauklē jauno mācību gadu uzsāk jaunā skolā

Aizkraukles novada vidusskolas audzēkņi jauno mācību gadu uzsāka īpaši pacilātā noskaņā. Sākumskolas bērni pēc divdesmit trīs gadiem beidzot ieguvuši īstu mājvietu ar modernu aprīkojumu. Skolā darbu uzsākuši seši jauni pedagogi, un visi skolēnu nodotie Covid-19 testi bijuši negatīvi.

Aizkraukles ielas šorīt atkal ir bērnu pilnas. Ar lielākiem un mazākiem ziedu pušķiem rokās, mazliet satraukti, bet labā noskaņojumā, simtiem bērnu dodas uz skolu.

Aizkraukles novada vidusskolas sākumskolas posma audzēkņiem šis mācību gads ir īpašs ne vien tāpēc, ka pēc ilga pārtraukuma skolas durvis atkal būs atvērtas, bet arī tāpēc, ka šogad viņus gaidīs jaunā ēka, kas ekspluatācijā esot nodota vien pagājušajā nedēļā. “Daudzfunkcionāla zāle, divi datorkabineti, mācību priekšmetu kabineti ar interaktīvām tāfelēm,” saka Ilga Kravale ,Aizkraukles novada vidusskolas direktora vietniece.

Aizkrauklieši lepojas ne vien ar jaunām telpām sākumskolas posmam, kas aprīkotas ar mūsdienīgu ventilācijas sistēmu, un, cerams, neļaus savairoties lipīgajam vīrusam, bet arī ar sešiem jauniem skolotājiem. Lauma Riekstiņa jau divus gadus strādājusi pirmskolā, bet tagad nolēmusi strādāt skolā. “Foršāk jau, ka piebirs ar skolēniem. Viņi ir lielāki, ar viņiem var daudz ko darīt.”

Svinīgajā pasākumā, kas sākumskolas posmam notiek stadionā, skolēnu saimē tiek ievestas četras pirmās klases. Skolas direktors Aldis Labinskis gan mazliet bažījās, ka pandēmijas ietekmē kopumā skolā audzēkņu skaits tomēr sarucis. “Ļoti daudzi skolēni, it sevišķi no vidusskolas, ir izvēlējušies mācības turpināt tālmācības vidusskolā. Acīmredzot viņi jūtas pietiekami sagatavoti, lai varētu strādāt attālināti. Un tāpēc mēs esam pazaudējuši vairāk nekā piecpadsmit skolēnu.”

Svinīgā pasākuma laikā tiek paziņota arī šim laikam vispriecīgākā vēsts - visas skolas skolēnu nodotie Covid-19 testi bijuši negatīvi. Lai mācību gads turpinātos tādā pašā noskaņā, vismaz tuvākajās nedēļās pēc iespējas arī mācību stundas notikšot ārā.