Sākusies pretendentu pieteikšana Latgaliešu kultūras gada balvai "Boņuks 2022"

Līdz 11.janvārim iespējams pieteikt pretendentus Latgaliešu kultūras gada balvai "Boņuks 2022", aģentūru LETA informēja pasākuma pārstāvji.

Māla statuetes par paveikto šogad saņems latgaliskās kultūras aktivitātes, notikumi, procesi un personības. "Boņuks" ir balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus un padarīto latgaliskās kultūras dzīvē. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 4.martā klātienē Latgales vēstniecībā "Gors" un tiešraidē LTV1.

Latgaliešu kultūras gada balva tiek rīkota ar nolūku apkopot labākos aizvadītā gada veikumus un pasākumus, godināt aktīvākos Latgales kultūras pārstāvjus, popularizētājus, veicinot turpmāku jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību.

Pretendentus balvai arī šoreiz var iesniegt kategorijās "Valoda. Literatūra. Publicistika", "Aktivitātes. Notikumi. Personības" un "Audio. Video", no kurām balvas žūrija, izvērtējot pretendentus divās kārtās, izvirzīs 30 nominantus un no tiem balvas saņēmējus - aktivitātes, personības, notikumus, darbus, bez kuriem nebūtu iedomājama latgaliskā kultūra 2022.gadā.

Viena balva tiks piešķirta par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā.

Šī gada sākumā Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2021" saņēma Annele Slišāne par krājumu "Tuoraga stuosti", Balvu novada pašvaldība par novada zīmi latgaliski, folkloras kopa "Vīteri" par video stāstu "Teika par Rēzeknes Rozi", radošā komanda Ilze Sperga, Kristaps Rasims un Edīte Husare par grāmatu un mūzikas albumu bērniem "Vuškeņa iz pļovys", grupa "Latgalīšu Reps" par albumu "Cyta dzela" un videoklipiem, Kristaps Rasims un Inga Misāne-Grasberga par krājuma "Dzeiveiba" radio lasījumiem, literāte un redaktore Ilze Sperga, izdevniecības "Valodu māja" pārstāvji par dzejoļu krājumu "Vysta smierts", Juris Viļums un Arnis Slobožaņins par navigācijas lietotni "Waze" latgaliski un Andris Slišāns par pirmo izlaušanās istabu latgaliski "Pīci panti". Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tika godināts diriģents Jānis Gruduls.

Latgaliešu kultūras gada balva "Boņuks" pirmo reizi tika pasniegta 2009.gadā, bet kopš 2013.gada balvu rīko Latgales vēstniecības "Gors" komanda, sadarbojoties ar biedrību "Partitūra".


Foto: Latgales plānošans reģions