Sākusies reģistrācija Dziesmu un deju svētkiem

Atlikušas vairāk nekā 120 dienas līdz Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem, kad Rīgu pieskandinās un pierībinās dziedātāju balsis un dejotāju soļi no visiem Latvijas novadiem un pat dažādām pasaules vietām. Šodien svētku rīkotāji informēja par dažādiem praktiskiem jautājumiem: kur svētku dalībnieki gulēs, ko ēdīs un kādus svētku pasākumus paši varēs apmeklēt bez maksas. 

Lai taptu daudzfunkcionālās dziesmu svētku dalībnieku kartes, visiem dziedātājiem un dejotājiem līdz 19. martam savos viedtālruņos ir jālejuplādē lietotne “dziesmusvētki” un tajā jāaizpilda svarīgākā informācija par sevi, kā arī jāaugšuplādē fotogrāfija. Savukārt dalībniekiem, kuriem nav viedtālruņa, jāvēršas pie sava kolektīva vadītāja, jo viņiem ir iespēja sistēmai pievienot arī citus dalībniekus. XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku komunikācijas vadītāja Inga Vasiļjeva: “Līdz šim rītam lietotnē jau reģistrējušies vairāk nekā 10 tūkstoši dalībnieku. Tas ir labs rādītājs, process aktīvi noris.”

Kā jau ierasts arī citkārt, svētku dalībniekiem nakšņošanai būs atvēlētas vietas vairāk nekā 70 Rīgas skolas un dienesta viesnīcās. Šim mērķim no valsts paredzēts finansējums sepiņi eiro un 10 centi dienā par vienas personas izmitināšanu. Savukārt viena svētku dalībnieka ēdināšanai dienā atvēlēti 10 eiro un 80 centi. “Šoreiz jaunums – pirmo reizi ir izvēlē ir pamatēdienkarte, kurā ir gaļa un dažādi citi ēdieni, arī ir sagatavota veģetārā ēdienkarte,” saka XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieku ēdināšanas koordinatore Inese Siksna.

Svētku rīkotāji atgādina, ka dziesmu un deju svētku laikā ikvienam ir jābūt atbildīgam par savu un arī apkārtējo drošību. Būtiski rūpēties arī par veselību. XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju Operatīvās vadības grupas vadītājs Artis Velšs: “Jebkuru noteikumu pārkāpšana var draudēt ar atbildību par pārkāpumu. Trakākais, kāds tas ir bijis, ja dalībnieks ir jāizslēdz no svētkiem. Iepriekš svētkos tādi gadījumi ir bijuši.”

Savukārt par visu svētku dalībnieku dzīvības apdrošināšanu, kā arī apdrošināšanu pret dažādiem nelaimes gadījumiem svētku laikā rūpēsies “Swedbank”. “Jebkurš “Swedbank” klients ar atlīdzības pieteikumu var vērsties caur internetbanku, bet tie, kas nav klienti, pieteikumu var iesniegt jebkurā bankas filiālē Latvijā,” norāda “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis.

Aptuveni 40 tūkstošiem svētku dalībnieku būs iespēja bez maksas apmeklēt Svētku atklāšanas koncertu pie arēnas “Rīga”, lielkoncertu “Tīrums. Dziesmas ceļš” un tā ģenerālmēģinājumu, noslēguma koncertu “Kopā augšup” un tā ģenerālmēģinājumu, kā arī tautas lietišķās mākslas izstādi un pūtēju orķestra dižkoncertu un zaļumballi. Šoreiz katram svētku dalībniekam būs iespēja iegādāties vienu biļeti iepriekšējā rezervācijā. XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku izpilddirektore Daina Markova: “Šis princips šajā reizē, un tā ir pirmā reize, ir šāds: dejotājiem viena biļete uz kādu deju pasākumu, visiem dziedātājiem, koristiem tas būs “Tīrums. Dziesmas ceļš” vai tā ģenerālmēģinājums.” 

Interesi par šādu iespēju jau izteikuši aptuveni 30 tūkstoši svētku dalībnieku. Foto: Sintija Zandersone/LETA; ilustratīvs