Salacgrīvas novadā tiks sakārtotas nobrauktuves pie jūras

Šovasar piedzīvotā nelaime Ainažu pludmalē, kad jūrā bojā gāja mazs bērns, bet operatīvajam dienestam nebija iespēja nelaimes gadījumam piebraukt pēc iespējas tuvāk, mudinājusi Salacgrīvas novada pašvaldību pārskatīt operatīvo dienestu piekļuves iespējas populārākajām atpūtas vietām.

Īsi pēc traģiskā notikuma Salacgrīvas novada domes izpilddirektors skaidroja, ka Ainažos nobrauktuve pie jūras tapšot vietā pie piemiņas zīmes, kas veltīta Krišjānim Valdemāram. Taču šobrīd pašvaldībā plāni mainījušies. Pie Baltās saules atrasti vērtīgi biotopi un jāšķērso vairāki privātīpašumi, tāpēc Ainažos nolemts veidot pat divas nobrauktuves – Kuģu un Sporta ielas galos.

Izbūvēto infrastruktūru piekļuvei pie jūras varēs izmantot ne tikai operatīvie dienesti, bet arī vietējie zvejnieki un atpūtnieki.

Lai šos darbus realizētu, pašvaldībai ieceres jāsaskaņo ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Valsts vides dienestu. Līdzekļus šim mērķim Salacgrīva cer piesaistīt no Lauku atbalsta dienesta fondiem, ja tas neizdosies, tad pašvaldība nobrauktuves gatava izbūvēt arī par saviem līdzekļiem, stāsta Kristaps Ēdolfs, Salacgrīvas novada ceļu un apsaimniekojamās teritorijas speciālists. Tāpat pašvaldība iecerējusi izbūvēt nobrauktuvi arī pie jūras Salacgrīvā.

Salacgrīvas novada jūras robeža ir viena no garākajām, tā sniedzas vairāk kā 60 km garumā. Šobrīd operatīvie dienesti pie jūras ērti var piekļūt Tūjas pludmalē un Vitrupē.

Tikmēr pašvaldību darbu uzraugošā ministrija norāda, ka jautājums par operatīvo dienestu piekļuvi jūrai nav šīs ministrijas kompetencē.

Tas nozīmē, ka citas piejūras pašvaldības arī turpmāk nav būtiski motivētas pārskatīt vai viņu teritorijās ir izbūvētas operatīvajiem dienestiem nepieciešamās piebrauktuves pie jūras, lai citviet Latvijā neatkārtotos pērn notikušās traģēdijas scenārijs.