Saldus novadā cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem stādīs ozolus

Atbalstot Eiropas Savienības (ES) meža stratēģijas iniciatīvu līdz 2030.gadam Eiropā iestādīt trīs miljardus koku, Labklājības ministrija (LM) Saldus novadā šodien rīkos meža stādīšanas talku, kuras mērķis ir veicināt cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem integrēšanos sabiedrībā, aģentūru LETA informēja LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Aiga Ozoliņa.

Šogad talciniekiem būs iespēja stādīt nevis ierastās priedes vai egles, bet ozolus. "Latvijas valsts mežu" teritorijā šī būs vienīgā vieta Latvijā, kur šogad tiks stādīti ozoli.

Talkā piedalīsies Saldus novada Sociālā nama - grupu dzīvokļu iemītnieki, dienas aprūpes centra "Saulespuķe" un specializēto darbnīcu klienti, kā arī Saldus vidusskolas skolēni. Ar viņiem kopā apņēmusies strādāt novada pašvaldības vadība un sociālā dienesta darbinieki.

Labklājības ministre Evika Siliņa (JV) atzina, ka kopīgi paveikts darbs ir vērtīga pieredze un apliecinājums tam, ka cilvēki no sociālās aprūpes centriem tiek integrēti sabiedrībā, dodot iespēju dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

"Mums katram ir vajadzīga sajūta, ka esam noderīgi un darām vajadzīgas un paliekošas lietas. Vietējo iedzīvotāju un grupu dzīvokļu iemītnieku kopīgā darbošanās tikai vairo savstarpējo sapratni un uzticēšanos, savukārt pašu stādītais mežs stiprinās arī piederības sajūtas savai dzīvesvietai," viņa sacīja.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre atzīmēja, ka viens no Eiropas pamatprincipiem ir iekļaujoša sabiedrība, kurā ikvienam ir iespēja sevi pilnveidot un būt līdzdalīgam. Viņas vērtējumā, mums ir labāk jāizprot cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem vajadzības un iespējas, lai veicinātu viņu iekļaušanu gan darba tirgū, gan sociālajās aktivitātēs. Vienlaikus šajā pasākumā tiks sniegta arī palīdzīgā roka Eiropas zaļināšanā.

Daudzi cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem vēl aizvien dzīvo sociālās aprūpes iestādēs, tomēr tie, kuri pārcēlušies uz dzīvi grupu dzīvokļos un mājās, pierāda, ka viņi spēj integrēties vietējā kopienā un būt noderīgi sabiedrībai. To apliecina arī nu jau par tradīciju kļuvusī meža stādīšanas talka.

Talka norisināsies Veides mežā līdzās Saldus vidusskolai.

Pērn meža stādīšanas talka notika Augšdaugavas novadā, kur talcinieki iestādīja 2000 priedītes.


Foto: Freepik; ilustratīvs