Saņemot mantojumā vīnogulāju lauku, apvienojas un atver vīna namu

Tūrisma uzņēmējiem šis ir bijis izaicinājumu gads. Tomēr tas nav bijis šķērslis divām ģimenēm apvienot spēkus, savā dzimtajā pusē Kandavā izveidot jaunu uzņēmumu. Pagaidām tajā tiek piedavāts tikai pašu ražots vīns, bet jau nākamgad jaunie uzņēmēji iekļaušoties tūrisma biznesā.

Daudzus gadus Kandavas centrā darbojās mājražotāju veikals, tomēr kovida laiks un tam sekojošā energoresursu krīze lika plašās telpas atstāt un cieši saspiesties nelielajā Tūrisma informācijas centrā. Tuvojoties Ziemassvētkiem, kādreizēja veikala telpas atkal ir ļaužu pilnas. Divas ģimenes, kas atgriezušās no Rīgas, apvienojot spēkus, nodibinājušas jaunu uzņēmumu “Kandavas vīna nams”. “Tā doma, sēžot pie vīna glāzes, bija – ko varam dot pilsētai? Kā mēs varam izmantot to, kas mums ir,” saka Līga Vaivade-Kalnmeiere, SIA “Kandavas vīna nams” līdzdibinātāja.

Pagaidām šeit ir tikai pašu ražots vīns, jo Līgas ģimene pirms vairākiem gadiem mantojumā saņēmusi nelielu vīnogulāju lauku. Tas, ka Kandavas pusē gan vīndaru, gan citu mājražotāju ir daudz, viņu nebiedējot, jo spēks esot sadarbībā. “Ja mēs sadarbotos, vietējie ražotāji, kas ražo ēdienu un kas ražo vīnu, kopā varam radīt fantastiskas garšu buķetes, tāpēc es viņus nesaucu par konkurentiem, bet gan par sadarbības partneriem.”

Līgas ģimenes spēkiem tapis arī pašreizējais vīna nama iekārtojums, bet draugu ģimenes pienesums būšot biznesa attīstība tūrisma jomā. Kāds tas būs, Kristīne vēl neatklāj, jo iesniegtie projekti vēl esot izvērtēšanā, tomēr krīzes viņu nebaidot. “Mums liekas, ka ir grūti. Ja paskatāmies atpakaļ vēstures lappusēs, cilvēkiem ir bijuši daudz grūtāki un smagāki laiki. Man vienmēr liekas, ka ir jāiet un jādara. Nevajag sūdzēties un stāvēt pie valdības mājas, bet katram ir jādara sava lieta un jādod savs ieguldījums, lai mums būtu labāk,” uzsver Kristīne Vilcāne, SIA “Kandavas vīna nams” līdzīpašniece.

To, ka galvenais ir nepadoties, jo jebkura krīze dod arī iespējas, apliecina arī lauku sētas “Indāni” saimniece Signe Ezeriņa. “Krīzes laikā cilvēki saprata, ka mums Latvijā arī ir skaistas vietas.”

Kā ReTV atzīst Kurzemes tūrisma asociācijā, šis gads bijis pilns izaicinājumiem. Vairāki uzņēmumi savu darbību esot apturējuši, tomēr tie, kuri bijuši radoši un elastīgāki, veicies pat ļoti labi.

Līdz ar energoresursu krīzi, kas Latvijā būtiski palielinājusi cenas arī tūrisma jomā, gan esot jārēķinās ne vien ar konkurenci vietējā tirgū, bet arī ar Baltijas un Eiropas valstu tūrisma piedāvājumiem.


#SIF_NVZ2022