Sarkaņu pagastā, pateicoties iedzīvotāju neatlaidībai, tapis kas brīnišķīgs

Laikā, kad citviet Latvijā jau zied pirmās pavasara puķes, Madonas novada Biksērē aizvadīts spraigs hokeja turnīrs, ar to atklājot ledus laukumu, kas tapis pateicoties iedzīvotāju neatlaidībai un uzņēmēju atbalstam, piesaistot vien pavisam nelielu pašvaldības finansējumu. 

Eiropas jaunatnes gada ietvaros tapušais Biksēres atklātais ledus laukums ir kā pierādījums, ja ļoti grib, var sasniegt to, kas sākotnēji šķiet pat neiespējams. 

Ieceri par hokeja laukumu, kas tiktu izbūvēts no pašvaldības budžeta līdzekļiem, nācās atcelt novadā ieviestā taupības režīma dēļ. Jaunieši neatkāpās. Tika rakstīts projekts Latvijas jaunatnes padomes iniciatīvu konkursam,  mobilizēta vietējā kopiena un uzrunāti uzņēmēji. Sarkaņu pagasta multifunkcionālā centra “Logs” vadītāja Aiga Dzene stāsta: “Man ir brīnišķīga komanda: Sarkaņu pagasta pārvalde, jaunieši, uzņēmēji, vietējā kopiena. Visi ļoti atbalstoši, gatavi iesaistīties un palīdzēt. Līdz diviem naktī ledu lej. Jaunieši sabrauc un vienkārši strādā. Kolēģi krūvē bortus, neskaitot stundas. Ja jādara, ņem un dara, paši iedegas, viņiem arī vajag!”

Sarkaņu pagasta Īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieks Kārlis Kļaviņš: “Labi, ka mums ir darba rokas, kas saprot, kas ir jādara. Mēs tiešām saskrūvējām konstrukcijas, visu izdarījām, uzlikām. Varbūt ziema šogad nav tā labākā, kādu vajadzētu ledus liešanai. Kā zinām, bija baigie plusi. Grūti uzliet ledu. Bet man patīk, ka iesaistījām tieši jauniešus, nācām arī pa vakariem liet ledu, kad bija mīnusi, lai tiešām viss šis izdotos.”

“No sākuma likās, ka jauniešu iniciatīva nebūs tik liela, bet pēdējās dienās tā ir ļoti liela. Jaunieši paši man zvana, saka, ka ejam, kaut ko darām, lejam ledu, lai sanāk normāli uztaisīt turnīru. Arī mazāko bērnu vecāki izrādīja interesi, jo tad nav jāiet uz Biksēres ezeru slidot, var atnākt šeit, drošībā,” stāsta projekta iniciators, biksērietis Vairis Skurulis.

Vasaras sezonā asfaltētais laukums tiek izmantots basketbola un florbola spēlēm, tagad šeit sportiskā aktivitāte valdīs visu gadu. Dzene: “Ir ļoti liela interese. zvana jaunieši, vecāki, pieaugušie, visiem gribas zināt, kad būs. Tas priecē, ir sajūta, ka ir bijis vērts. Laiks un ieguldītais darbs ir attaisnojies. Pēdējās divās dienās  ļoti daudz junioru komandas gribēja pieteikties, un es sapratu, ka turnīriņš būs jātaisa arī mazajiem.”

Kalniņš: “Vieniem pašiem kaut ko šādu radīt būtu ļoti grūti. Sadarbojoties ar vairākām pusēm, ir tapis kaut kas brīnišķīgs. Es esmu tiešām patiesi priecīgs par to. Un tas pats būtiskākais ir tas, ka šī ir jauniešu iniciatīva.”

Kā ReTV Ziņām, stāstot par finansējumu, uzsver Sandis Kalniņš, jauniešiem iniciatīvu konkursā izdevies piesaistīt nepilnu tūkstoti eiro, savukārt uzņēmēju ziedotais ir aptuveni pieci tūkstoši eiro apjomā, turpretī pagasta iedzīvotāju atsaucība un nostrādātās stundas neesot mērāmas nekādā naudas izteiksmē.