Satiec savu meistaru Ventspilī

Ventspils Amatu māja ir vieta, kur ilgi vakaros deg gaisma, jo te audējas auž, keramiķi virpo podus un rokdarbnieces rada neatkārtojamus darbus. Gluži loģiski: vislatvijas akcija ''Satiec savu meistaru!'' aizvadīta tieši Amatu mājā, šoreiz iepazīstot sarežģītus rokdarbu veidus: aušanu un mežģīņu adīšanu.

''Satiec savu meistaru!'' - tā ir ikgadēja akcija, kas aizvadīta arī Ventspils pilsētā. Ventspils sava aroda meistari tradicionāli pulcējas Amatu mājā. Šoreiz Amatu mājas pirmajā stāvā rokdarbnieces adīja dzijas mežģīnes. Šai tehnikai tiek izmantota ļoti plāna dzija, bet iesācēji drīkst mēģināt uz rupjāka vērpuma. Šī tehnika izplatīta Igauņu kaimiņos - Hāpsalā.

Ventspils Amatu mājas otrajā stāvā auda celaini. Šis ir ļoti laikietilpīgs darbiņš. Lai noaustu pusotra metra- nepieciešamas vairākas dienas. Sākotnēji ar speciālu dēlīšu palīdzību tiek griezts vienā noteiktā virzienā noteiktu skaitu. Nevarētu teikt, ka šie meistarstiķi ieinteresētu daudzus, bet kamēr ir cilvēki, kas to prot un vēlas - tikmēr amatniecības un rokdarbu tradīcijas tiek pārmantotas paaudzēs.