Satiksmes ministrija aicina izvēlēties videi draudzīgu transportu un diskutēt par cieņpilnu pārvietošanos

Satiksmes ministrijas diskusija sarunu festivālā Lampa “Jaunās mobilitātes tendences un vecie paradumi. Vai tas ir droši?” notiks sestdien, 21.augustā, plkst.11:00 uz skatuves "Spuldze" Cēsīs, Rožu laukumā. Aicinām visus piedalīties, tostarp skatoties diskusiju tiešsaistē Satiksmes ministrijas Facebook lapā.

Par mūsdienu mobilitātes tendencēm, pārvietošanās paradumu maiņu un cieņpilnu pārvietošanos kā pamatu drošai satiksmei sarunāsies satiksmes ministrs Tālis Linkaits un satiksmes eksperti: VSIA “Autotransporta direkcija” valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš, AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis. Sarunas moderators - Rīgas plānošanas reģiona pārstāvis Rūdolfs Cimdiņš.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits: “Ikdienā es izmantoju sabiedrisko transportu un aicinu to darīt arī jūs. Tuvākajos gados mūs sagaida patīkamas pārmaiņas – jauni vilcieni, un paaugstināti peroni, videi draudzīgi un modernizēti autobusi, vienota biļešu sistēma, pārbūvēta Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija. Šie un citi uzlabojumi dos mums iespēju arvien vairāk izmantot sabiedrisko transportu ērti, videi draudzīgi un cieņpilni.”

Diskusijas mērķis ir aicināt sabiedrību uz dialogu, lai saprastu, kur esam šodien un kur vēlamies būt rīt, raugoties Eiropas Savienības (ES) kontekstā. ES fondu ieguldījums sakārto satiksmes infrastruktūru, ir izstrādāts jauns normatīvais regulējums. Kā ir ar mums pašiem – satiksmes dalībniekiem, vai esam gatavi mainīt savus pārvietošanās paradumus?

Atbilstoši ES Zaļajam kursam, Latvijā tiek īstenoti projekti, kas veicina mikromobilitāti un videi draudzīgas sabiedriskā transporta ieviešanu. Satiksme mainās, kļūst zaļāka, arvien vairāk ienāk jauni dalībnieki. Tiek attīstīta velo infrastruktūra, kas ir sasaistīta ar sabiedrisko transportu, tādējādi veicinot videi draudzīgākas mobilitātes pārvietošanās iespējas. Vienlaikus, satiksmes drošība lielā mērā ir atkarīga no pašu cilvēku atbildības un cieņpilnas attieksmes pret citiem satiksmes dalībniekiem. Vai šodien visiem satiksmes dalībniekiem satiksme ir droša? Kas ir vajadzīgs drošībai – jauns regulējums vai cieņpilna attieksme vienam pret otru? Jaunās mobilitātes tendences maina satiksmi un mūsu paradumiem arī ir jāmainās.