Satiksmes negadījumā dzīvību zaudējusi NMPD mediķe

Viens mediķis gājis bojā un vēl divas personas guvušas traumas - tik traģiski sācies Līgo laiks. Vakar vakarā uz autoceļa A2 Smiltenes novadā Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādei, vedot pacientu, 2005. gadā dzimušu puisi no Balvu slimnīcas uz slimnīcu Rīgā, notika sadursme ar kravas automašīnu.

Valsts policijai (VP) šobrīd ir informācija, ka operatīvais transportlīdzeklis braucis ar zilām mirgojošām bākugunīm, bet, vai bijuši arī skaņas signāli, nevar ne noliegt, ne apstiprināt.

VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Dimitrijs Kohanovs: “Veica apdzīšanas manevru, bet tajā pašā brīdī kravas automašīna veica kreiso pagriešanās manevru, tajā brīdī arī notika sadursme. Diemžēl traģiska, ir gājusi bojā šīs medicīniskās neatliekamās palīdzības automašīnas medicīnas darbiniece, attiecībā uz pacientu - arī guvis traumas, bet ar citu operatīvo transportlīdzekli ir nogādāts uz Rīgu uz medicīnas iestādi, viņam briesmas nekādas nedraud.”

Cietis arī mediķis, kurš atradās blakus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes šoferim, taču ne pats operatīvā transportlīdzekļa, ne arī kravas automašīnas vadītājs nav cietuši. Policija ReTV norāda, ka pēc veiktajām ekspertīzēm tobrīd alkoholu nebija lietojuši. Dimitrijs Kohanovs piebilst, lai arī ceļa posms ir pilnībā taisns, kurā negadījums notika, tas tomēr ir bīstams, arī līdz šim tur notikušas dažādas avārijas. Dimitrijs Kohanovs: “Posms ir pilnīgi taisns, bet tur ir tādas nianses, ka atrodas liels kokapstrādes uzņēmums, līdz ar to šajā ceļa posmā ir diezgan intensīva satiksme. Tur kravas automašīnas gan piegādā kravas, gan arī no tā uzņēmuma ved prom, līdz ar to tā intensitāte, arī krustojuma intensitāte un ceļa intensitāte ir diezgan liela.”

Valsts policija ir arī sazinājusies ar uzņēmumu “Latvijas valsts ceļi” un sniegs savus priekšlikumus šī posma satiksmes drošības uzlabošanai. Par notikušo negadījumu ir uzsākts kriminālprocess. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests izsaka līdzjūtību bojāgājušās kolēģes tuviniekiem. Par viņas zaudējumu sēro visa dienesta komanda. Dienesta darbiniekiem tiek piedāvāta psiholoģiskā palīdzība.Foto: Freepik