Satiktie koncertā Latgalē: par karu nemitīgi jāatgādina, jo palīdzība nepieciešama nepārtraukti

Dziesmas un uzrunas vismaz četrās valodās saulainajā sestdienas pusdienlaiku pieskandināja koncertzāles “Gors” pagalmu. Rēzeknē īstenots tas, kas trīs nedēļu laikā tā arī neizdevās Daugavpilī - vairāku stundu ilgs vietējo un Rīgas mūziķu koncerts Latgalē Ukrainas atbalstam. Tajā satiktie uzsver - par karu nemitīgi jāatgādina, jo nepieciešama nepārtraukta palīdzība.

Ralfa Eilanda mēģinājumu līdzīgu koncertu kāds piedzīvots pie Kongresu nama, noorganizēt arī ārpus Rīgas, izdevās realizēt, jo atsaucās vietējie. “Mēs bijām runājuši ar Daugavpili, prātojām varbūt arī par Rēzekni. Tanī brīdī Kristaps vienkārši piezvanīja man un teica: “Vecīt, nav ko čakarēties, Latgalē ir jātaisa Rēzeknē!”” saka Ralfs Eilands, mūziķis, koncerta līdzorganizators.

Kristaps Rasims, mūziķis grupā “Bez PVN”, izrādīja iniciatīvu, uzrunājot un gūstot atbalstu koncerta rīkošanai no Rēzeknes un Rēzeknes novada domēm. Tas izdevies mazāk nekā nedēļas laikā, bet dalībai koncertā pieteicās vairāk nekā 20 mūziķi. Lielākoties latgalieši, bet uz Rēzekni labprāt devās arī tie, kas nepaguva uz koncertu Rīgā. “Visi vārdi likās tik tukši, ko tur vēl var pateikt. Bet pamazām, pamazām, pateicoties arī šādiem koncertiem, vajag atgriezties tādā aktīvākā pozīcijā, nedrīkst palikt vienaldzīgam, vajag darīt, darīt, darīt!” pauž Artūrs Skutelis, reperis.

Arī skatītāji tika aicināti ne tikai ziedot, bet palīdzēt arī praktiski darbojoties. “Es gan daudz neko neredzu, bet ļoti labi dzirdu visu. Katrs dara to, ko viņš prot un zina vislabāk. Mūziķi dzied un muzicē. Tie, kas var kaut ko ar rokām darīt, tie ar rokām,” saka Silvija, koncerta apmeklētāja no Rēzeknes novada. “Mēs esam ziedojuši jau vairākas reizes, palīdzējuši finansiāli. Domājam par savu nākotni. Arī šeit redzams, ka ir daudz cilvēku ar bērniem, tātad cilvēki, kas domā par savu un savu bērnu nākotni,” saka Agnese un Patrīcija, koncerta apmeklētājas no Ludzas.

 “Es visu laiku domāju, ka esmu liels Latvijas patriots, bet skatoties, kā cīnās ukraiņi, sapratu, ka man vēl tāls, tāls ceļš ejams. Ļoti pārdzīvoju par viņiem. Nākšu gan uz šo koncertu, gan citiem. Es strādāju tautas namā, man tautas namā katru vakaru un rītu ukraiņu krāsās spīd logi,” saka Viktors, koncerta apmeklētājs no Augšdaugavas novada.

Koncertu turpina gaidīt arī daugavpilieši. Daugavpils teātra aktieris, koncerta līdzvadītājs Vadims Bogdanovs: “Es nezinu, kā man runāt ar saviem, draugiem, paziņām. Kā? Mēģināt pārliecināt? Bet viņi tieši ar tādu pašu pārliecību, kāda ir man, stāsta par savu pozīciju. Es nezinu, ko darīt, tas ir traģiski.”

Mūziķis, koncerta līdzorganizators Ralfs Eilands: “Mums ir svarīgi nenogurt, neaizmirst. Pat ja cilvēks ir piekusis no ziņām par karu, ja viņš atnāk uz tavu koncertu, atgādini viņam par to, ka var ziedot, var palīdzēt!”