Savvaļas kaķu nedienas Ventspilī

Klaiņojošie dzīvnieki, kuri savu ikdienu nereti pavada sāpēs, badā un uz aukstas ielas, nevis mīloša saimnieka klēpī, sagādā rūpes ne vienai vien Latvijas pašvaldībai. Lai arī Ventspils pašvaldība pakāpeniski palielina bezpajumtes kaķu sterilizācijas skaitu, šobrīd paredzot 8 kaķu sterilizāciju mēnesī, tas tomēr ir daudz par maz, lai savestu kārtībā klaiņojošo kaķu dzimstības jautājumu.

Ventspils pilsētā nav ne pašvaldības, ne privātas dzīvnieku patversmes. Savstarpēji noslēgts līgums ar Saldus dzīvnieku patversmi paredz bezsaimnieka dzīvniekus nogādāt kaimiņpilsētā. Savvaļas kaķu kolonijas strauji vairojas, rūpes par dzīvniekiem un to ārstēšanu Ventspilī uzņēmušās vairākas dzīvnieku biedrības un brīvprātīgie. Goda vietā Ventspilī tiek celta Irina, kura nebaidās atrisināt vissarežģītākās situācijas, ārstējot tos dzīvniekus, kurus iesaka iemidzināt. Irinas mājās patvērumu raduši tik daudz kaķu, ka grūti pat saskaitīt, tomēr Irina par katru no viņiem runā kā par labāko draugu, arī par tiem, kuru stundas ir skaitītas.

Oktobrī un novembrī Irina Reva kopā ar domubiedriem savvaļas kaķu reidus veica vairākās vietās Ventspilī. Viena no tām ir Sanatorijas ielā, kur kaķi jau ir sterilizēti, dzīvo savvaļā, bet tiek regulāri baroti. Daudz sliktākos apstākļos dzīvo kaķi, kuri par savu mājvietu izvēlējušies garāžu kooperatīvu Iecavas ielā. Te dzīvniekiem nav jāsaskaras ar vardarbību, bet kaķenes dzemdē slimus kaķēnus, kas mirst pavisam mazi, bet, ja izdzīvo - zaudē redzi , jo kolonijā izplatītas vīrusu infekcijas un sēnītes. Šādus mazuļus Irina nereti izbaro no pudelītes, bet kaķēnu mammas iespēju robežās sterilizē.

Pat palielinot sterilizēto kaķu skaitu, problēma netiks pilnībā atrisināta, jo liels skaits no pilsētas klaiņojošajiem kaķiem ir dislocēti privātos nekustamajos īpašumos, kas nozīmē, ka kaķiem ir sava adrese un ar to izķeršanu un sterilizēšanu jānodarbojas mājas īpašniekam vai tās pārvaldniekam. Un risinājums nebūs kaķus indēt, ko aizliedz dzīvnieku aizsardzības likumi un par to var ierosināt lietu policijā, kopējais risinājums jāmeklē ne tikai savvaļas kaķus barojot, bet arī atrodot līdzekļus to sterilizācijai.

Ja vēlaties sazināties ar Irinu un adoptēt kādu no kaķu bērniem, kam grūti ilgstoši uzturēties būros, gribas spēlēties un augt lieliem un laimīgiem: meklējiet Irinu Revu sociālajos tīklos vai sazinieties ar dzīvnieku aizsardzības biedrību “Minku parks”.

Foto: Pixabay