Senioriem būvēs jaunus aprūpes namus

Nākamo divu līdz trīs gadu laikā 18 Latvijas pašvaldībās, apgūstot 65 miljonus eiro, iecerēts uzbūvēt jaunus, ģimeniskai videi pietuvinātus, ilgtošās aprūpes namus, kur uzturēties aptuveni 850 senioriem. 

Labklājības ministrijā norāda, ka pašvaldībām par šo projektu ir liela interese. Jau nākamajā gadā pirmās pašvaldības varētu sākt ēku būvniecību. Cik maksās uzturēšanās šajos apsrūpes namos, Labklājības ministrija pašlaik nevar pateikt. Tas būšot atkarīgs no tā, kādas būs pakalpojuma izmaksas, kad projekts būs pabeigts. Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta direktors Aldis Dūdiņš saka: “Vidējās izmaksas valstī šobrīd, kādas ir – zemākā tuvojas ap 700 eiro mēnesī, bet augstākā, cik zinu, ir 2000 un pat vairāk, tā kā tas viss būs kaut kur pa vidu plus, mīnus.” 

Projekta īstenošanu turpmāk uzraudzīs nodibinājuma “Apeirons” vides pieejamības eksperti. Aldis Dūdiņš: “Caur pašvaldībām izveidojot šo 71 objektu, mēs nonāksim pie ģimeniskai videi pietuvināta pakalojuma. Šeit ir runa par 100% vides pieejamību. Šis projekts ir veidots tāds, ka viens cilvēks dzīvo vienā istabā ar savu sanitāro mezglu, ja ir pāris, tad viss ir dizainēts tā, lai vieta atrastos. Un arī ir šīs koplietošanas telpas.”

Kurās pašvaldībās tieši tiks būvēti jaunie aprūpes nami, konkursa kārtībā nākamā gada sākumā noteiks pēc kritērijiem, kas vēl jāizstrādā Ministru kabineta noteikumos. Šogad Latvijā kopumā rindā uz vietu ilgtošās sociālās aprūpes iestādēs gaida aptuveni 350 cilvēki.


Foto: Freepik