Sēņojot atrod nesprāgušu kara lādiņu

Šogad būtiski audzis neitralizēto sprādzienbīstamo priekšmetu skaits, kas atrasti mežā. Lielu daļu no tiem atrod tieši sēņotāji un ogotāji. Speciālisti uzsver, ka par katru atrasto šķietami bīstamo priekšmetu jāziņo Valsts policijai vai pa tālruni 112. Nupat sprādzienbīstams priekšmets atrasts arī mežā Rēzeknes novadā.

Citādāka nekā ierasti došanās pēc meža veltēm izvērtās kādam rēzeknietim. Līdzās meklētajām sēnēm uziets arī priekšmets, kādu līdz šim mežā vēl nav nācies sastapt. Par savu atradumu sēņotājs uzreiz ziņoja arī Valsts policijai.

Šajā reizē atrasts sprādzienbīstams priekšmets – nesprādzis vācu artilērijas lādiņš, kas saglabājies no II Pasaules kara laika. Lai iznestu bīstamo priekšmetu no meža, notikuma vietā ieradās Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti.

Informācija par atrastajiem kara priekšmetiem un lādiņiem no iedzīvotājiem tiek saņemta bieži. Galvenokārt par tiem ziņo ogotāji, sēņotāji, lauksaimnieki, kā arī mežizstrādes darbinieki. Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti uzsver – gadījumā, ja mežā atrasts aizdomīgs priekšmets, nevajadzētu rīkoties pārgalvīgi un svarīgi ir ievērot piesardzību.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, neitralizēto sprādzienbīstamo priekšmetu skaits būtiski audzis. Pērn kopumā likvidēti aptuveni 6000 lādiņi. Šogad jau saņemti 885 izsaukumi un likvidēti teju 4000 lādiņi.