Sēņošanas čempionātā Tomē uzvarētāju komanda salasa 61 kilogramu sēņu

Savulaik aizsākta kā Latvijas Lauksaimniecības universitātes meža fakultātes studentu tradīcija, sēņošanas čempionāts jau vairākus gadus pulcē dalībniekus Ogre novada Tomes pagastā. Šogad sacensībās piedalījies rekordliels komandu skaits.

Jau 16. gadu Tomes pagasta mežos ar vēlmi atrast pēc iespējas vairāk sēņu, groziem rokās un meža tematikai pietuvinātu komandas noformējumu, pulcējās sēņošanas čempionāta dalībnieki. Šogad rekordliels komandu skaits – 31. Aizstāvēt divus gadus pēc kārtas iegūto čempionu titulu atbraucis arī aizkrauklietis Mārtiņš. “Mums viss ir izdomāts, sava stratēģija. To nedrīkst atklāt. Mēs zinām, kur jāiet. Mēs izdomājam, kur katrs ies, un tad viss notiek,” saka Mārtiņš, sēņu čempionāta dalībnieks no Aizkraukles.

Šogad jaunākajam no čempionāta dalībniekiem vien seši mēneši. Organizatori norāda - pasākums daudziem ir kā ikgadēja ģimenes tradīcija. “Mums ļoti patīk sēņot, mums ļoti patīk sacensības. Kāpēc neapvienot lietderīgo ar patīkamo?” saka Inga, Simona un Nauris, sēņu čempionāta dalībnieki no Birzgales.

“Viens otru pakurbulē, tajā datumā būs - jābrauc. Tas jau vairāk, tā kopības sajūta - atbraukt uz mežu un palasīt sēnes,” skaidro Mārtiņš, čempionāta dalībnieks no Aizkraukles.

Ja reiz sēņošanas čempionāts, viens no svarīgākajiem ir jautājums - vai mežā ir sēnes? “Pagājušās nedēļas nogalē, arī šīs nedēļas sākumā bija ļoti daudz sēnes. Bet tad, iestājoties šim nelielam sausumam, sēnes tā kā mazliet ir piebremzējušas. Tā kā ļoti daudz nav, bet ir tādas sēņu sugas, kuras ir daudz, pieņemsim, alksnenes,” saka Sarmīte Pugača, sēņošanas čempionāta organizatore.

“Ir. Baravikas, apšukundziņi, gailenes. Gailenes gan tā retāk, bet ir,” saka Sandra, sēņu čempionāta dalībniece no Tomes.

Čempionāta noteikumi gan paredz, ka pusotras stundas laika sēņošanas grozi jāpiepilda ar noteiktām sēnēm, kā baravikas, bekas, gailenes, podiņi un rudmieses. “Nevajadzētu lasīt tārpainas sēnes, nevajadzētu paslēpt sēnes kaut kur jau iepriekš salasītas citos grozos un maisos iepriekšējās dienās,” saka Sarmīte Pugača.

Šogad uzvarētāju komanda Tomes mežos salasīja 61 kilogramu sēņu. 


Foto: Freepik